سردیس «جمشید مشایخی» امروز نصب می‌شود

تکمیل سردیس «جمشید مشایخی» به تازگی به اتمام رسیده است و این مجسمه عصر امروز (شنبه) نصب خواهد شد.

به گزارش ایمنا، نادر مشایخی، فرزند مرحوم جمشید مشایخی خبر نصب سردیس جمشید مشایخی در روز شنبه را تایید و از نتیجه کار این بار ابراز رضایت کرده است.

مرحوم «جمشید مشایخی»، بازیگر سینما و تلویزیون ۱۳ فروردین ماه امسال درگذشت؛ به همین منظور قرار شد در تاریخ ۱۳ اردیبهشت، نام خیابان «ج» واقع در منطقه یک تهران (در ابتدای خیابان مقدس اردبیلی) به نام این هنرمند فقید تغییر و سردیسی نیز با شمایل او در این خیابان قرار داده شود.

اما پس از اینکه سردیس مرحوم مشایخی رونمایی شد، با انتقادهایی مبنی بر اینکه شباهتی با این مرحوم ندارد، همراه شد.

رضا حسن‌زاده، سازنده سردیس که سابقه ساخت سردیس برای شخصیت‌های دیگری چون همایون شهنواز، کارگردان سریال «دلیران تنگستان» را هم در کارنامه دارد، این بار نتوانسته بود به دلیل آنچه خودش کسالت عنوان کرد، مجسمه مشایخی را به طور کامل به اتمام برساند.

بر این اساس قرار شد که سردیس مرحوم مشایخی بار دیگر به کارگاه مجسمه‌سازی بازگردد تا این بار به درستی به اتمام برسد.

حسن‌زاده در این باره اظهار کرد: مجسمه این بار به خود مشایخی شبیه شده و هر کسی آن را دیده شباهتش را تایید کرده است؛ فرزندان استاد مشایخی نیز شباهت اثر را با پدر خود تایید کرده‌اند.

وی درباره تغییرات اِعمال شده در سردیس، گفت: تغییراتی که لازم بوده در اثر انجام شود، صورت گرفته است. در حال حاضر هر کسی که تصویر را می‌بیند کاملا متوجه می‌شود که صاحب اثر، جمشید مشایخی است؛ پایه سردیس، این بار کوتاه شده تا مخاطب بتواند به راحتی آن را نگاه کند و دید بهتری نسبت به آن داشته باشد؛ چراکه دفعه قبل پایه آن بلند بود و کار را برای بیننده دشوار می‌ساخت.

سازنده سردیس جمشید مشایخی، تصریح کرد: انتقادهای صورت گرفته درباره شباهت اثر نیز در کار لحاظ شده است؛ چراکه خود او قبلا گفته بود انتقادهای وارده به کار را قبول داشته و از همان ابتدا به دلیل کمبود وقت و بیماری، موفق به اتمام مجسمه نشده بود؛ در حال حاضر نیز اگر پس از رونمایی از مجسمه انتقاد دیگری نسبت به کار صورت بگیرد به ناتوانی او بازمی‌گردد.

منبع: ایسنا

کد خبر 377121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.