شرایط اقتصادی تاثیری روی کاهش تولید پسماند ندارد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: شرایط اقتصادی از منظر قدرت خرید مردم تاثیری بر کاهش تولید پسماند ندارد.

به گزارش ایمنا، علیرضا اصغری اظهارنظرهای روزهای اخیر در خصوص اینکه شرایط اقتصادی جدید قدرت خرید مردم را کاهش داده و زباله هم به تبع آن در کلانشهرها کمتر تولید می شود را رد کرده و در واکنش به این اظهارات، اظهار کرد: اینکه تصور کنیم با کاهش قدرت خرید مردم و شرایط اقتصادی، تولید پسماند نیز کمتر می‌شود درست نیست و این موضوع را رد می‌کنیم.

اصغری افزود: کاهش تولید زباله می‌تواند به نوع ذائقه و بسته‌بندی مرتبط باشد.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز توجه ویژه‌ای به موضوع تفکیک زباله از مبدا دارد، تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز فعالیت‌هایی در خصوص ساماندهی و بهینه‌سازی عملیات جمع‌آوری، حمل و نقل، بازیافت و دفع پسماندها انجام می‌دهد و برنامه‌هایی نیز در خصوص تفکیک زباله تدوین کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز با اشاره به اینکه مدرن‌سازی ناوگان مدیریت پسماند تبریز در دستور کار ما قرار گرفته است، افزود: در زمان حاضر نیز مدیریت پسماند تبریز با به‌کارگیری فناوری‌های روز جهان صورت می‌گیرد.

اصغری با بیان اینکه تبریز همواره عنوان تمیزترین کلانشهر کشور را کسب کرده است، گفت: برای تداوم این موضوع و ارتقای جایگاه تبریز تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم.

کد خبر 376696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.