ارایه خدمات ۹۰۰ بیمارستان به بیماران شناسایی شده در پویش کنترل فشار خون

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیش از ۹۰۰ بیمارستان آماده ارائه خدمات تخصصی تر در سطوح دو و سه به بیماران شناسایی شده در این طرح ملی هستند.

به گزارش ایمنا، قاسم جان بابایی در جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون، ضمن تاکید بر لزوم آموزش و شناسایی افراد مبتلا به فشار خون بالا جهت پیشگیری از عوارض ناشی از این بیماری به عنوان اهداف اصلی این پویش ملی، اظهار کرد: فاز اول بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه با هدف اطلاع رسانی و آموزش آغاز شده و فاز اجرایی آن از ۱۷ خردادماه سال جاری، عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: دستورالعمل اجرایی این پویش ابلاغ شده است و براساس آن تمامی دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور، موظف به شناسایی و ارائه لیستی از مراکز آماده ارائه خدمت و افراد کلیدی به عنوان نماینده دانشگاه شده اند.

 جان بابایی با بیان اینکه تمامی بیمارستان های کشور در اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: بیش از ۹۰۰ بیمارستان آماده ارائه خدمات تخصصی تر در سطوح دو و سه به بیماران شناسایی شده در این طرح هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، افراد دارای فشار خون بالای ۱۴ روی ۹ به عنوان افراد مشکوک شناسایی و به پزشک ارجاع داده خواهند شد.

وی بیان کرد: همچنین، در این طرح، براساس سوالات مطرح شده در تکمیل فرم مشخصات، علاوه بر شناسایی افراد با فشار خون بالا، اطلاعات مهم دیگری همچون بیماری های زمینه ای و گروه های سنی مختلف نیز ثبت شده و تمامی امکانات به منظور پیگیری های درمانی بعدی، فراهم خواهد شد.

گفتنی است، در این جلسه که با حضور نمایندگان معاونت درمان، معاونت بهداشت، معاونت پرستاری، سازمان غذا و دارو، و سازمان اورژانس کشور صورت گرفت، مقرر شد، لیست هایی از شیفت های پرستاران هر مرکز، نمایندگان دانشگاه ها و بیمارستان ها، داروخانه های خصوصی سطح کشور و نیز همکاران اورژانس با توجه به ظرفیت موجود در این سازمان، شناسایی و برای جمع بندی به ستاد اجرایی معاونت درمان تحویل داده شود.

کد خبر 376636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.