رخوت، سستی و ترس مدیریتی در این شرایط پذیرفتنی نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رخوت، سستی و ترس مدیریتی در این شرایط پذیرفتنی نیست، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند برخورد قاطع با قاچاق، دلالی، خریدهای خیانتکارانه ارزاق عمومی و احتکار، بدون هراس از جنجال‌ها، باید در دستور کار وزارتخانه قرار داشته باشد.

به گزارش ایمنا به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونان با اشاره به اینکه باید سناریوهای مقابله با جنگ اقتصادی را در اختیار داشته باشیم، اظهار کرد: نیاز امروز ما داشتن مدیرانی شجاع، امیدوار و جهادی است و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، باید اشراف میدانی بر مشکلات داشته باشند. بنابراین رخوت، سستی و ترس مدیریتی در این شرایط پذیرفتنی نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط حساس کنونی باید در راس این سبک مدیریتی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه باید در برابر دشمن ابتکارعمل داشته باشیم، افزود: در این خصوص تمام ارکان وزارتخانه و سازمان‌های ذی‌ربط باید سناریوهای مقابله با شرایط جنگ اقتصادی و هر گونه وضعیت بحران آفرین را در اختیار داشته باشند.

رحمانی ادامه داد: باید از موارد مورد نیاز واحدهای تولیدی اعم از ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه، بانک اطلاعاتی جامع تهیه شود. همین طور باید سیاست هایی اتخاذ شود که به دنبال آن ها از تمام ظرفیت های داخل کشور برای رفع نیازها استفاده شود.

وی تاکید کرد: اجازه ندهید عده ای سودجو و فرصت طلب از این نیازها سوء استفاده کنند. تاکید می کنم نگذارید عده ای سود جو و فرصت طلب مانع استفاده و بهره بردن از پتانسیل‌های داخلی و نوآوری های جوانان کشور شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: برای فراهم کردن بسترهای سهولت کسب و کار با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط تلاش شود.

رحمانی تصریح کرد: با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، استفاده از نظر نخبگان و صاحبان تجربه و تخصص نسبت به شناسایی مقررات و قوانین متناقض اقدام شود تا از فرصت‌ها و ساختارهای پدید آمده همچون شورای عالی هماهنگی قوا جهت اصلاح آن ها اقدام کنیم.

بنابراین گزارش، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد تمامی معاونت‌ها و روسای سازمان ها مبتنی بر راهبردهای فوق، آرایش سازمانی لازم را اتخاذ و گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اقدام تهیه کنند. همچنین برنامه ها و طرح های پیشنهادی را به صورت هوشمند در قالب الزامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به صورت دروه ایی جهت اخذ تصمیم و گزارش به مقام معظم رهبری آماده کنند.

کد خبر 376438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.