بی‌عدالتی مسئولان سبب طرح نظریه اصفهان شمالی شد

شهرضا - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌عدالتی مسئولان استانی در تخصیص اعتبارات و امکانات به شهرستان‌ها باعث طرح نظریه "تشکیل استان اصفهان شمالی" شد.

سمیه محمودی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا با بیان اینکه نگاه ناعادلانه و تبعیض مسئولان باعث شد تا شهرستان‌های شمالی به دنبال استقلال باشند، اظهار کرد: اگر این دیدگاه اصلاح نشود، سایر شهرستان‌ها نیز خواستار استقلال می‌شوند.

وی تصریح کرد: بی‌عدالتی مسئولان استانی باعث شد تا مردم و مسئولان کاشان به دنبال جداشدن از این استان باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برخی مدیران استان اصفهان و بعضی ادارات به سختگیری و پاسخ منفی مشهور هستند، ادامه این رویه به فرار سرمایه، نیروی کار متخصص و افراد شایسته‌ای منجر می‌شود که می‌توانند سهم مؤثری در پیشرفت و توسعه استان داشته باشند.

محمودی خاطرنشان کرد: اگر بروکراسی سنگین اداری در استان برداشته شود و روند اجرای امور آسان شود و همه مدیران به این مسئله باور داشته باشند که شأنی جز خدمت‌رسانی به مردم ندارند، نارضایتی‌هایی که منجر به مطالباتی همانند ایجاد اصفهان شمالی شد نیز کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: لازم است مدیران‌ کل اختیارات بیشتری به مدیران شهرستانی تفویض و شرایطی را فراهم کنند که از اطاله امور اداری و فرایند اخذ مجوزها کاسته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانداری و مدیران کل استان باید نگاهی جامع و همه‌جانبه به مسائل همه شهرستان‌ها داشته باشند، خاطرنشان کرد: باید بودجه و اعتبارات استانی بر اساس توانمندی، ظرفیت و نیاز هر منطقه توزیع و به نیازهای واقعی مردم مناطق استان توجه شود.

محمودی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شهرضا و دهاقان نیز نارضایتی زیادی از عملکرد برخی مدیران وجود دارد، اظهار کرد: خدمت به مردم باید فراتر از شعار باشد؛ مردم مطالباتی دارند که مسئولان موظف به برآورده کردن آن‌ها هستند و اگر در انجام این وظیفه کوتاهی کنند نارضایتی‌ها افزایش می‌یابد.

وی تأکید کرد: همه شهرستان‌های استان توانمندی‌هایی دارند که مسئولان باید با اختصاص بودجه و امکانات مناسب، زمینه به فعلیت رسیدن آن‌ها را فراهم کنند؛ اگر رویه فعلی اصلاح نشود قطعا سایر شهرها نیز خواستار کسب استقلال یا پیوستن به دیگر مناطق می‌شوند.

کد خبر 376319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • اصفهان IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  5 1
  استقلال و جدايی پاك كردن صورت مسله است مشكلات بايستي اصولی حل شوند
 • اصفهان IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  5 3
  شما نماينده هستی بايستی بتوانی بامذاكره سهم شهرستان خود رابگيرد نبايد ساده ترين وخام ترين راه كه جدايي است رادرپيش گرفت
 • اصفهان IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  4 0
  باز نزديك انتخابات شد هنر نماينده گرفتن امتياز از وزيران و برنامه و بودجه
 • اصفهان IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  4 0
  باز نزديك انتخابات شد هنر نماينده گرفتن امتياز از وزيران و برنامه و بودجه
 • مهران IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  4 0
  جالبه! این خانم از یک طرف اخیرا اظهار طلبکاری برای آب از زاینده رود بحران زده کرده اند و از طرف دیگر هم در مورد تجزیه قسمتهای دیگر استان (و لابد حوضه انتخابیه خودشان) تهدید می کنند! این حناها دیگر رنگی ندارد. همان تجربه کاشان که پس از بردن آب از زاینده رود و با آن می خواهد استان شود کافی است. به دنبال حل اصل مشکل یعنی سوء مدیریت باشید که مربوط به کل کشور هم هست. اصفهان نیز از آن مستثنی نبوده و این مشکل در آن اگر از استانهای دیگر کمتر نباشد مسلما بیشتر هم نیست.