هوشمندسازي شهري

رییس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: در حال حاضر دنبال این هستیم که با کدخدامنشی و فضای ارتباط دوسویه، تعاملات بین‌دستگاهی در شهر را افزایش دهیم و بتوانیم زمینه تحقق یکپارچه‌سازی و هوشمندسازی را فراهم کنیم.

به گزارش ایمنا، همایون یزدان‌پناه با اشاره به ضرورت یکپارچه‌سازی و الکترونیکی‌سازی خدمات در شهر، اظهار کرد: در بستر یکپارچه‌سازی خدمات شهرداری می‌تواند بیاید و زمینه‌ای برای یکپارچه‌سازی خدمات و فرآیندها به صورت الکترونیکی فراهم کند و سپس در این قالب خدمات مختلف در معرض دید و انتخاب قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سطح کلان کشوری قانونی برای بحث هوشمندسازی شهر نداریم، گفت: سال‌هاست در خصوص شهرهای هوشمند در دنیا کار می‌شود و اگر در این زمینه معطل قانون شویم مردم ضرر می‌کنند و به همین دلیل با دستور شهردار قم وارد مسئله شدیم.

رییس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دنبال این هستیم که با کدخدا منشی و فضای ارتباط دوسویه، تعاملات را افزایش دهیم و بتوانیم بستر یکپارچه‌سازی و هوشمندسازی را فراهم کنیم که به همین خاطر ستاد شهر هوشمند در شهرداری تشکیل شده است.

یزدان‌پناه اضافه کرد: در گذشته هم بحث این ستاد مطرح شده اما ساختاری وجود نداشته است؛ امروز ساختار این کار در قالب سازمان فناوری اطلاعات و ستاد شهر هوشمند فراهم شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =