منطقه 6

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰ تا ۳۰۰ پیمانکار، کارشناس و کارگر در پروژه سالن اجلاس درحال فعالیت هستند گفت: برای تکمیل این پروژه ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایمنا محمدرضا برکت صبح امروز_سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۸_در نشست خبری «سه شنبه‌ها با رسانه، پاسخگویی در مسیر امید» اظهار کرد: پروژه اجلاس از هفت سال پیش عملیات اجرایی ساخت آن آغاز شد و قرار بود با اعتبار اولیه صد میلیارد تومان با حمایت دولت ساخته شود، اوایل روند پیشرفت پروژه خوب بود، اما با توجه به اینکه دولت تنها بخش کوچکی از تعهدات مالی خود را پرداخت کرد و شهرداری را در اجرای این پروژه ملی تنها گذاشت، پروژه رو به رکود و سکون رفت.

وی افزود: ردیف اعتباری پروژه اجلاس در دو بخش تعریف شده بود که یکی از آن ردیف‌های اعتباری شهرداری مرکزی و بخش دیگر برعهده منطقه شش شهرداری اصفهان بود درحالی که قسمت اعظم بدهی‌ها به پیمانکاران باقی مانده بود.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه سال گذشته نوسانات قیمت ارز و مشکلات درخصوص تأمین اجناس مورد نیاز مشکلاتی را در روند احداث پروژه اجلاس ایجاد کرده بود، گفت: توجه به اینکه هر یک روز معطلی در اجرای پروژه اجلاس مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد می‌کرد، شهردار اصفهان با رای زنی شورای شهر تصمیم گرفت که کل تأمین اعتبار پروژه را به منطقه شش انتقال دهد که در سال گذشته با این تصمیم مهم حدود ۳۵میلیارد تومان از بدهی‌های قبلی و مطالبات پیمانکاران پرداخت شد.

وی با بیان اینکه در بودجه سال جاری منطقه شش حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از بودجه به پروژه اجلاس اختصاص یافته است، تأکید کرد: درصد پیشرفت این پروژه هر دوهفته یکبار توسط شهردار اصفهان در جلسات بررسی روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر رصد می‌شود.

برکت با بیان اینکه در آخرین روزهای سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان مناقصه درخصوص پروژه سالن اجلاس برای پیمانکاران برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین مناقصه معاونت عمران شهرداری اصفهان در خصوص پیمانکاران پروژه اجلاس است.

وی ادامه داد: پروژه اجلاس بخش‌هایی همچون هتل و مجموعه‌های تجاری نیز دارد که قرار بود توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث شود از این رو بنا داریم سرمایه گذار بخش خصوصی را جذب تا همزمان با پروژه سالن اجلاس، هتل و مجموعه‌های تجاری آن نیز ساخته شود.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: پروژه سالن اجلاس شامل محوطه سازی، سالن اصلی، سالن‌های جانبی، ویلاهای وی آی پی و دفاتر کار است و بنا بر صحبت شهردار اصفهان تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، اما در بدبینانه‌ترین حالت سه ماه نخست سال ۹۹ را برای افتتاح این پروژه اعلام می‌کنیم.

۱۳۷ درصد از بودجه سال ۹۷ محقق شده است

وی با اشاره به بودجه این منطقه در سال گذشته گفت: بودجه سال گذشته منطقه شش ۲۳۰ میلیارد تومان بود که در پایان سال ۹۷ علی رغم رکود شدید حاکم برفضای اقتصادی شهر و کشور با حمایت شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر ۱۳۷ درصد بودجه محقق شد.

برکت ادامه داد: در سال ۹۸ بودجه منطقه شش شهرداری اصفهان با ۸۶درصد افزایش به رقم ۴۳۴ میلیارد تومان رسید که ۲۳درصد آن به صلاح دید شورا و شهرداری در سایر مناطق شهر هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه از بودجه سال جاری تنها هشت درصد به بخش جاری اختصاص یافته و مابقی آن در بخش عمرانی هزینه خواهد شد، گفت: با مدیریت درآمد در تدوین بودجه ۹۸، مدیریت هزینه را محقق کرده‌ایم.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با اشاره به دلایل کاهش بودجه جاری در سال ۹۸ گفت: تعدیل ۳۲نفر از نیروهای این منطقه که ۲۰ نفر آن‌ها از نیروهای بازنشسته بودند در کاهش رقم بودجه جاری تأثیرگذار بوده است.

اجرای ۱۵۰ پروژه عمرانی در سال جاری

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به افزایش میزان بودجه سرانه عمران هر شهروند منطقه شش افزایش پیدا کرد همچنین ۱۵۰ پروژه عمرانی برای سال جاری در سطح این منطقه طراحی شد؛ البته سعی داشتیم پروژه‌هایی تعریف شود که از عملیاتی شدن آن اطمینان داشته باشیم.

برکت با بیان اینکه در مصلی بزرگ اصفهان که هر هفته محل برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه است، نیروهای شهرداری اقدامات خدماتی را برای رفاه حال نمازگزاران انجام می دهند، افزود: در ماه مبارک رمضان با توجه به برگزاری دعای ابوحمزه ثمالی هرشب حدود ۳۰ تا ۵۰ نفر از کارکنان خدماتی این منطقه پس از اتمام این مراسم معنوی اقدام به نظافت و جمع آوری پسماندها در گلستان شهدا می‌کنند.

وی ادامه داد: از بدو آغاز فعالیت در این منطقه سعی شد زیرساخت‌های فرایندی امور به گونه‌ای برنامه ریزی شود که اجرای پروژه‌ها با سرعت صورت گیرد و در عین حال شهروندان منطقه نیز امکان ارتباط با مدیر منطقه را به راحتی داشته باشند.

پردیس هنر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

وی با اشاره به پروژه پردیس هنر گفت: تا اردیبهشت ماه سال آینده درصد پیشرفت این پروژه تنها ۲۳درصد بود، اما با حمایت شهرداری اصفهان ظرف ۱۰ ماه تکمیل شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان افزود: باید از این مجموعه به نحو احسن استفاده کرد از این رو قصد داریم این مجموعه را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم تا حفاظت از امکانات آن، نگهداری فضای سبز برعهده این بخش محول شود و بهره وری خوبی از آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سال آمفی تئاتر پروژه پردیس هنر به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر روباز ایران گنجایش سه هزار و ۲۰۰ نفر را دارد، تصریح کرد: در حال حاضر کمیته تصمیم گیری درباره این پروژه تشکیل شده تا به دستور شهردار اصفهان تصمیم راهبردی برای آن گرفته شود، البته تا سه ماه آینده تعیین تکلیف نهایی پروژه پردیس هنر انجام می شود.

برکت گفت: هزینه احداث و تجهیز پروژه پردیس هنر ۳۰ میلیارد تومان بود که برای تکمیل آن یک و نیم میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

اجرای ۶۰درصد از رویدادهای فرهنگی به صورت مشارکتی

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح منطقه شش، گفت: از خردادماه سال گذشته برنامه‌های فرهنگی منطقه هدف‌دار شد که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به «لیزرشو» در مجاورت پل خواجو اشاره کرد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان ویژه برنامه‌های «رفیق شفیق»، «پاتوق مشاهیر»، «جشنواره تفریحی خانوادگی تابستانی» در محلات منطقه شش را از جمله برنامه‌های اجرا شده در این منطقه عنوان کرد و گفت: در سال جاری برنامه‌های زیادی به مناسبت روز اهدای عضو، روزجهانی عکاس، روز عید غدیر و روز جهانی سالمندان برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه در روز ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری برای نخستین بار جشن بزرگی در محدوده شهرک شهید کشوری برگزار خواهیم کرد؛ ادامه داد: در اجرای ۶۰درصد رویدادهای فرهنگی از مشارکت سایر بخش‌ها و نهادهای مردمی استفاده خواهیم کرد.

۳۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی تخت فولاد

برکت با بیان اینکه برای مجموعه فرهنگی تخت فولاد پروژه‌های خوبی در سال گذشته اجرا شد و در سال جاری نیز ۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای چند پروژه در نظر گرفته شده است، گفت: مجموعه فرهنگی و مذهبی تخت فولاد مجموعه‌ای بی نظیر در دنیا به شمار می رود که مفاخر و مشاهیر زیادی در آن آرامیده‌اند.

وی تأکید کرد: امسال ساماندهی و تکمیل مجموعه فرهنگی تخت فولاد با ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار، ساماندهی تکیه آب انبار کازرونی با ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار، ساماندهی تکیه خاتون آبادی، بازسازی ورودی های تخت فولاد با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبارو تکمیل و ساماندهی گذر گردشگری بابا رکن الدین انجام خواهد شد.

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان ساماندهی پشت سالن شمع گلستان شهدا را از دیگر برنامه‌های امسال این منطقه عنوان کرد و افزود: برای نورپردازی تکیه‌های تخت فولاد در سال جاری ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و تجهیز و بهره برداری موزه تخت فولاد نیز بخشی از اعتبارات منطقه را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: باتوجه به اینکه در برخی معابر پشت مجموعه فرهنگی تخت فولاد از جمله خیابان لسان الارض با معابر کم عرض وجود دارد، امسال برای تعریض آن هشت میلیارد تومان اختصاص یافته است.  

برکت با اشاره به بافت فرسوده محله احمدیه خاطرنشان کرد: در بودجه امسال ۱۰ میلیارد تومان برای تملک بافت تخت فولاد در محله احمدیه اعتبار در نظر گرفته شده که تا شش ماه آینده این پروژه به اتمام خواهد رسید.

افزایش خدمات عمومی به شهرک شهید کشوری

وی در خصوص شهرک شهید کشوری و زیرساخت‌های ایجاد شده در آن برای رفاه ساکنان گفت: برای رفاه حال مردم، شهرداری منطقه شش ارایه خدمات عمومی به شهروندان شهرک شهید کشوری را افزایش می‌دهد.

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای افزایش سرانه فضای سبز شهرک شهید کشوری پارک ۷۰ هزارمترمربعی شهید روح الامین احداث شد، افزود: امسال برای اجرای فاز دوم این پارک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از دو ماه پیگیری جدی خط جدیدی از ابتدای خرداد ماه امسال حد فاصل شهرک شهید کشوری به مقصد ایستگاه صفه با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان راه اندازی خواهد شد تا شهروندان ساکن در این شهرک به راحتی امکان دسترسی به نقاط مختلف شهر را داشته باشند چراکه از محل پایانه صفه با استفاده از مترو می‌توانند به نقاط مختلف شهر سفر کنند.

برکت گفت: برای احداث مجموعه ورزشی روباز در شهرک شهید کشوری محل مناسبی جانمایی و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده تا برای عید سعید فطر افتتاح شود.

وی ادامه داد: این مجموعه ورزشی روباز شامل زمین‌های بستکبال، والیبال و فوتسال خواهد بود.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای تکمیل فضای سبز شهرک شهید کشوری و خط کشی معابر آن اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است، افزود: سایت اسباب بازی در پارک‌های این شهرک در حال نصب است و در دو هفته آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی در خصوص استشمام بوی فاضلاب در محدوده شهرک شهید کشوری گفت: وجود تصفیه خانه فاضلاب عامل این موضوع است و باید از این مکان به محل دیگری انتقال داده شود.

مجوز هیچ ساخت وسازی بدون پروانه صادر نمی‌شود

برکت تأکید کرد: در حال حاضر باتوجه به تعاملاتی که وجود دارد مجوز هیچ ساخت وسازی بدون پروانه در این شهرک صادر نمی‌شود و تمام ساختمانی‌های احداث شده ملزم به دریافت پایان کار از شهرداری شدند که با انجام این اقدام موضوعات مهمی همچون مباحث ایمنی و ایستایی ساختمان‌ها بررسی می‌شود.

وی افزود: زمینی برای احداث بیمارستان در نظر گرفته شده است.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه احداث پردیس فرهنگی هنری در شهرک شهید کشوری در دستور کار قرار گرفته و برای آن شش میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است، گفت: امیدواریم عملیات احداث این پردیس نیمه دوم امسال آغاز و نیمه نخست سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

وی تأکید کرد: هدف گذاری‌ها در منطقه شش شهرداری اصفهان اتمام پروژه سالن اجلاس جلب رضایتمندی مردم از فعالیت شهرداری و به سرانجام رساندن بازآفرینی بافت فرسوده در محله‌های همت آباد و احمدیه است.

برکت خاطرنشان کرد: در صددیم تا ارتباط شهروندان با شهرداری بهتر از گذشته شود چرا که معتقدیم وقتی مردم به سیستم شهرداری اعتماد پیدا کنند، سرمایه گذاری خواهند کرد و سرمایه گذاری آن‌ها در جذب بودجه تأثیرگذار است و اهداف منطقه را محقق خواهد کرد.

۲.۴ درصد از بافت فرسوده شهر در منطقه شش قرار دارد

وی با بیان اینکه ۲.۴ درصد از بافت فرسوده شهر اصفهان در منطقه شش واقع شده است، تصریح کرد: ۶۳درصد بافت فرسوده منطقه شش در محله همت آباد واقع شده که برای احیاء و بازآفرینی آن برنامه ریزی های خوبی انجام شده است، البته اعتقاد داریم این بافت ها تنها با مشارکت مردم تغییر خواهد کرد.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با انتقاد از اینکه برخی افراد این منطقه را منطقه‌ای برخوردار می دانند، گفت: برخی پیاده روهای نامناسب در این منطقه باعث رنجش خاطر شهروندان شده در حالی که نظیر آن در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان وجود ندارد همچنین مشابه پیاده روسازی‌هایی که در خیابان شیخ صدوق انجام شده در دیگر مناطق وجود ندارد، تعداد فرهنگسراهای احداث شده در منطقه ۱۱ بسیار بیشتر از فرهنگسراهای منطقه شش است ضمن آنکه در منطقه شش سرانه ورزشی بسیار کم و هنوز از داشتن باغ بانوان محروم است.

 وی ادامه داد:  امسال ۱۰ میلیارد تومان برای آسفالت معابر منطقه اعتبار در بودجه پیش بینی شده است.

برکت گفت: سال گذشته ردیف ۱۰ میلیاردتومانی برای خرید اتوبوس‌های برقی داشتیم که در پایان سال گذشته باتوجه به اینکه زیرساخت‌های آن مهیا نشد، پیشنهاد دادیم  ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیز از محل افزایش بودجه ۹۸ برای خرید و بازسازی اتوبوس‌های شهر اصفهان در نظر بگیریم.

وی تصریح کرد: با انجام این اقدامات قرار شد ۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس از رده خارج با امکانات رفاهی خاص بازسازی و به ناوگان اتوبوسرانی شهر بازگردد.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای اصلاح هندسی ورودی محله‌های ردان و فیزودان طرح‌های خوبی پیش بینی شده است، گفت: علاوه بر بافت فرسوده، فرسودگی زیرساخت های منطقه از جمله چالش های منطقه شش است.

رایزنی‌های شهرداری با ارتش برای خروج از بن بست

وی با بیان اینکه ورزشگاه امین تا دوماه آینده بازسازی و در اختیار شهروندان قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: تملک زمینی برای احداث فضای سبز در محله همت آباد انجام خواهد شد و برای آزادسازی آن هشت میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

برکت خاطرنشان کرد: برای ادامه مسیر بزرگراه شهید همت و خارج شدن آن از بن بست رایزنی‌هایی با ارشد ارتش در اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در حال انجام است، البته همکاری‌های ارتش با شهرداری اصفهان ستودنی است.

پیش بینی افزایش جمعیت در منطقه شش

وی با بیان اینکه محله شش شهرداری اصفهان دارای ۱۳ محله از جمله هزارجریب، کوی امام، آبشار، سعادت آباد، مصلی، آیینه خانه، شهید کشوری، دنارت، ردان و فیزودان است، گفت: پرجمعیت‌ترین این محله‌ها هزار جریب است و اهتمام شهرداری خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان ساکن در منطقه است.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه طبق سرشماری سال ۹۵ جمعیت منطقه شش ۱۴۰ هزار نفر اعلام شده است، گفت: پیش بینی می‌شود در حال حاضر جمعیت این منطقه به ۱۵۰ هزار نفر افزایش یافته باشد.

وی افزود: احداث پل هفتم برای دسترسی بهتر به پروژه سالن اجلاس در دستور کار منطقه شش شهرداری اصفهان قرار گرفته است.

برکت با اشاره به پروژه گلستان شهدا تأکید کرد: از ابتدای آغاز عملیات اجرای این پروژه مقرر شد هزینه‌های تملیک و ساخت سالن گلستان شهدا به صورت مشارکتی توسط استانداری، بنیاد شهید و شهرداری اصفهان تأمین شود که تا به امروز شهرداری بیش از تعهدات خود اقدام کرده، اما متأسفانه دستگاه‌های دیگر آنگونه که باید به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای تملک و احداث پروژه سالن گلستان شهدا

وی با بیان اینکه در سال جاری برای تملک و احداث پروژه سالن گلستان شهدا ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد: تا آبان ماه سال جاری شاهد تکمیل پروژه باشیم.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان عنوان کرد: مجموع هزینه‌های کل پروژه سالن گلستان شهدا با احتساب تملک، آزادسازی و اجرا ۳۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حمید IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
    1 0
    بزرگراه شهید خرازی حادثه خیز در اخبار ترافیک همیشه هست اما در طرح های عمرانی فراموش مشود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =