خروجی سد کرخه تا ۶۵۰ مترمکعب بر ثانیه کاهش یافت

خروجی از سد کرخه به‌منظور بازگرداندن شرایط عادی به منطقه، آماده شدن اراضی برای کشت تابستانه و بازگشت روستاییان درگیر با سیل در خوزستان، به ۶۵۰ مترمکعب بر ثانیه کاهش یافته و طی روزهای آینده مجدد کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر متوسط میزان ورودی به سد کرخه سیر نزولی داشته و به رقم ۸۰۰ مترمکعب برثانیه رسیده است.

داریوش بهارلویی افزود: حجم فعلی سد مخزنی سد کرخه پنج میلیارد و ۵۷۰ میلیون مترمکعب بر ثانیه و میزان ورودی آن از ابتدای سال آبی تا کنون ۱۱.۵ میلیارد مترمکعب بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش میزان خروجی آب از سد، میزان سطح آب در رودخانه کرخه نیز روند کاهشی داشته و شرایط به سمت نرمال و طبیعی شدن رفته است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: هم‌اکنون در شهرستان حمیدیه میزان دبی عبوری ۵۱۳ مترمکعب بر ثانیه است که نسبت به روز قبل ۴۰ مترمکعب برثانیه کاهش یافته است.

بهارلویی با بیان اینکه در نقاط سنجش شاخه بستان ۷۵ مترمکعب برثانیه و در شهر رفیع ۱۲۵ مترمکعب بر ثانیه گزارش شده است، خاطرنشان کرد: دبی رودخانه کرخه در تمامی مناطق روندی کاهشی دارد.

کد خبر 375312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.