کره شمالی یک موشک کوتاه برد آزمایش کرد

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد کره شمالی امروز شنبه یک موشک کوتاه برد ناشناس را در دریای شرقی آزمایش کرده است.

به گزارش ایمنا، کره جنوبی اعلام کرد این موشک راس ساعت ۹:۶ صبح امروز شنبه در ساحل شرقی شهر وونسان کره شمالی پرتاب شده است و مقامات کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا در حال 'تجزیه و تحلیل جزئیات موشک' هستند.

کره شمالی اواخر فروردین ماه امسال نیز در بیانیه ای اعلام کرد یک سلاح تاکتیکی هدایت شونده جدید آزمایش کرده است. این آزمایش موشکی دومین آزمایش کره شمالی بعد از نشست رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ در ۲۸ فوریه (۹ اسفند ۹۷) در شهر هانوی ویتنام است. نشست اخیر سران کشورهای کره شمالی و آمریکا بدون هیچ گونه توافقی در مورد محو سلاح های هسته ای به پایان رسید.

پیونگ یانگ به مدت یک سال است که به منظور رسیدن به توافق صلح با ایالات متحده و کره جنوبی، آزمایش سلاح از جمله سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک را به حالت تعلیق در آورده است. به نظر می رسد آزمایش موشکی اخیر کره شمالی هشداری در واکنش به رزمایش موشکی تاد آمریکا و کره جنوبی باشد.

کره شمالی، روز گذشته، جمعه، آزمایش و تمرین مشترک سربازان کره جنوبی و آمریکایی با سامانه موشکی تاد را محکوم و آن را تهدیدی برای صلح شکننده شبه جزیره عنوان کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 374881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.