فرهاد با تعویض طلایی اش گل کاشت

فرهاد مجیدی در پایان یک جدال سخت و نزدیک توانست تیم انتهای جدولی استقلال خوزستان را شکست دهد. آبی ها در این دیدار فشار زیادی را تحمل کردند که این موضوع در ضربات آخر آنها نمایان بود ما در نهایت توانستند ۴ مرتبه به گل برسند تا با نتیجه ۴ بر ۲برنده این دیدار حساس باشند.

به گزارش ایمنا، فرهاد مجیدی که اولین تجربه مربی گری خود را سپری می کرد حالا با یک برد پر گل استارت بسیار خوبی داشته و باید آماده دیدار با الدحیل باشد.

شرح گل:

استقلال یک - استقلال خوزستان صفر(ایسما دقیقه ۲۶): حرکت ترکیبی بازیکنان استقلال با پاس پاتوسی به سهرابیان همراه شد؛ این بازیکن با فرار در کانال سمت راست استقلال خوزستان توانست یک پاس مناسب در دهانه دروازه به ایسما بدهد و ضربه این بازیکن تبدیل به گل اول استقلال شد.

استقلال یک - استقلال خوزستان یک(فرید امیری دقیقه ۲۸): بازیکنان استقلال خوزستان واکنش سریعی به گل دریافتی داشتند و خیلی زود توانستند فرید امیری را با اشتباه مدافعان مرکزی استقلال صاحب موقعیت کنند تا ضربه این بازیکن تبدیل به گل تساوی شود.

استقلال ۲ - استقلال خوزستان یک(رضا کریمی دقیقه ۶۸): باز هم بازیکنان استقلال از سمت راست حمله کردند اما ضربه اول آنها به تیرک برخورد کرد. توپ برگشتی به رضا کریمی رسید و ضربه این بازیکن بعد از یک دریبل موفق به شکل زیبایی تبدیل به گل دوم آبی پوشان شد.

استقلال تهران دو - استقلال خوزستان دو(ایوب کلانتری دقیقه ۷۹): فرار عالی درویشی در عمق دفاع استقلال باعث شد تا حسینی با یک حطا مجبور به متوقف کردن بازیکن حریف شود. ضربه پنالتی استقلال خوزستان را ایوب کلانتری تبدیل به گل کرد.

استقلال ۳ - استقلال خوزستان ۲(مرتضی تبریزی دقیقه ۸۶): ارسال فرشید باقری روی دروازه استقلال خوزستان با ضربه سر دقیق مرتضی تبریزی همراه شد و این بازیکن استقلال را برای بار سوم پیش انداخت.

استقلال ۴ - استقلال خوزستان ۲(دقیقه ۹۰ علی کریمی): ارسال بسیار خوب وریا غفوری با ضربه سر کریمی روی ضربه ایستگاهی همراه شد و در نهایت استقلال به گل شماره ۴ رسید.

دقایق حساس:

 • دقیقه ۷: کرنر ارسالی پاتوسی با ضربه سر منتظری همراه شد که این توپ در دهانه دروازه به دانشگر رسید اما ضربه این بازیکن به گل تبدیل نشد.
 • دقیقه ۲۰: ارسال خوب محمد دانشگر در نقطه کور خط دفاعی به سهرابیان رسید اما ضربه این بازیکن راهی اوت شد.
 • دقیقه ۲۲: حرکت انفرادی ایسما به داخل محوطه جریمه با ضربه این بازیکن همراه شد اما ضربه این بازیکن به کرنر رفت.

 • دقیقه ۲۳: بازیکنان استقلال کرنر را کوتاه کردند تا نورافکن بعد از یک دریبل موفق در موقعیت شوت زنی قرار بگیرد. ضربه این بازیکن را پور حمیدی مهار کرد.

 • دقیقه ۳۴:  ارسال نورفکن از سمت چپ با ضربه سر شجاعیان همراه شد؛ شجاعیان با یک پاس صحیح توپ را به ایسما رساند اما ضربه آکروباتیک او با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

 • دقیقه ۵۰: حرکت ترکیبی بازیکنان استقلال از سمت راست به دانشگر رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

 • دقیقه ۵۶: حرکت بازیکنان استقلال از سمت راست با سانتر ایسما همراه شد و بعد از یک رفت و برگشت آرمین سهرابین با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد اما پور حمیدی توپ را مهار کرد.

 • دقیقه ۵۷: باز هم با یک سانتر خوب ارمین سهرابیان در دهانه دروازه صاحب توپ شد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

 • دقیقه ۶۰: حرکت انفرادی رضا کریمی با ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه همراه شد اما توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

 • دقیقه ۶۵: رضا درویشی با فرار در عمق دفاع استقلال صاحب موقعیت شد اما ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

 • دقیقه ۷۴: پاس کات بک مرتضی تبریزی به علی کریمی رسید ولی ضربه آرام او را پور حمیدی به آسانی مهار کرد.

 • دقیقه ۷۵: فرشید باقری روی حرکت خوب قائدی پشت محوطه حریف صاحب توپ شد اما این بازیکن نتوانست شوت خود را تبدیل به گل کند.

 • دقیقه ۸۳: سانتر خوب استقلال از سمت راست با ضربه سهرابیان همراه شد اما باز هم این توپ را دروازه بان حریف مهار کرد.

شرح نیمه اول:

استقلالی ها نیمه را بهتر از حرف خود آغاز کردند. تیم مجیدی با آرایش ۴-۴-۲ لوزی بازی را آغاز کرد و توانست برتری خود را به حریف تحمیل کند و چند موقعیت ساخت اما برای ثبت اولین گل خود ۲۶ دقیقه زمان لازم داشت.

ایسما اولین گل استقلال را به ثمر رساند اما تحمل خط دفاعی این تیم بسیار کم بود و استقلال خوزستان در ۲ دقیقه با استفاده از اشتباه بزرگ منتظری گلزنی کد تا دوباره همه چیز به نقطه صفر بازگردد.

شاگردان مجیدی بعد از گل  باز هم موقعیت سازی کردند اما نتیجه نیمه اول بهتر از تساوی یک بر یک نبود.

شرح نیمه دوم:

استقلال نیمه دوم را با دو تعویض سریع آغاز کرد و قبل از دقیقه ۶۰ مجیدی دو تعویض خود را انجام داد تا نشان دهد بر خلاف شفر خیلی صبور نیست و همین دو تعویض برای استقلال درخشان ظاهر شدند. در ادامه مسابقه استقلال توانست موقعیت های زیادی را خلق کند و ابتدا به گل دوم رسید اما این گل توسط ایوب کلانتری جبران شد. دقایق پایانی مسابقه برای استقلال پر استرس بود اما دو گل از تبریزی و کریمی با ضربه سر، استقلال را پیروز این مسابقه کرد.

کد خبر 374691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.