مردم رشت منتظر پایان بی‌ثباتی مدیریت شهری هستند

استاندار گیلان گفت: مردم رشت که به شهر "اولین‌ها" شهره است انتظار دارند تکلیف مدیریت شهری مشخص شود و بی‌ثباتی و عمر کوتاه مدیریت مدیران شهری پایان یابد.

به گزارش ایمنا، مصطفی سالاری با اشاره به اینکه قانونگذار انتخاب شهردار را یکی از وظایف منتخبان مردم در شوراهای اسلامی شهر تعریف کرده، اظهار کرد: بدون دخالت و اعمال نظر در وظایف ذاتی شورا، آمادگی کمک و مشورت بر مبنای تصمیمات شورا را دارم.

وی با بیان اینکه دخالت بعضی افراد خارج از شورا موجب اخلال در روند انتخاب شهردار شد، گفت: مردم رشت که به شهر اولین‌ها شهره است انتظار دارند تکلیف مدیریت شهری مشخص و بی ثباتی و عمر کوتاه مدیران شهری پایان یابد.

سالاری با بیان اینکه هرکدام از اعضای شورا می‌توانند اختلاف سلیقه و دیدگاه‌های متفاوتی داشته باشند، تصریح کرد: اگر اکثریت شورا به تصمیم واحدی رسید باید از لحظه انتخاب همه از آن پشتیبانی کنند تا مدیریت شهری تضعیف نشود.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت پشتیبانی جدی از انتخاب شهردار توسط اعضای شورا تأکید کرد و افزود: شهردار جدید باید در حدود دو سال باقیمانده با پشتوانه قوی اعضای شورا در جهت توسعه شهری برنامه‌ریزی و عمل کند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی در صورت ثبات مدیریت شهری علاقه و آمادگی برای همکاری بیش از پیش با شهرداری را دارند، اضافه کرد: از هیچ کمکی در مسیر توسعه و رفع مشکلات مرکز استان دریغ نخواهم کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه شورا و شهرداری جای سیاسی‌کاری نیست، خاطرنشان کرد: جنس کار شهرداری ارائه خدمات به مردم است و موفقیت در ایجاد رضایتمندی بین شهروندان کارنامه درخشانی برای شورا و شهرداری محسوب می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان حفظ وحدت در میان اعضای شورا را در خصوص منافع مردم بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: رقابت‌ها باید برای مصالح عمومی مردم کنار گذاشته شود.

رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد و شورای اسلامی آن، ۱۱ عضو دارد؛ به دنبال استعفای مسعود نصرتی قزوینی نژاد مهرماه ۹۶ با حکم رحمانی فضلی، وزیر کشور به عنوان شهردار رشت منصوب شد اما قبل از پایان دوران چهار ساله مدیریتش در این سمت، تیرماه سال گذشته استعفا داد و از آن زمان تاکنون شهرداری رشت با سرپرستی علی بهارمست اداره می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 374515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.