رهبر معظم انقلاب حامی انتخاب و رأی مردم است

تیران-امام جمعه موقت تیران گفت: رهبر معظم انقلاب حامی انتخاب و رای مردم است و همواره بر مسیر قانون وظایف ولایت فقیه را محقق می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از تیران، حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه‌های نماز جمعه تیران با اشاره به پرسش مردم نسبت به اینکه رهبر معظم انقلاب نسبت به رفع فساد در کشور چه اقدامی انجام می‌دهند اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی ۱۱ وظیفه بر عهده ولایت فقیه است که تعیین و حفاظت از سیاست‌های کلان انقلاب اسلامی از وظایف قانونی آن شخص است  و رهبر معظم انقلاب نیز در این مسیر مصمم اهداف خود را انجام می‌دهند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در جلسات خصوصی و عمومی مشکلات کشور را به مسوولان تذکر می‌دهند و این مسوولان هستند که باید دقت عمل و تعهد در انجام وظیفه خود داشته باشند و نباید انتظار ما از ولایت فقیه بیش از حد قانون اساسی باشد.

امام جمعه موقت تیران با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم مسوولان کشور را انتخاب می کنند تصریح‌کرد: رهبر معظم انقلاب حامی انتخاب و رای مردم است و همواره بر مسیر قانون وظایف ولایت فقیه را محقق می‌کند و اگر مدیر و مسوولی در جایگاهی کم کاری می‌کند این باید توسط مردم مورد توجه قرار گیرد که در انتخابات ها بهترین‌ها را انتخاب کنند.

وی ادامه‌داد: رهبر معظم انقلاب از دولت‌ها در تمامی دوران‌ها به دلیل اینکه در هر مقطع این اتفاق توسط انتخاب مردم بوده حمایت کرده و از آن‌ها پشتیبانی کرده‌اند ولی شبکه‌های ماهواره ای افکار عمومی را به سمت انتخاب افراد ناشایسته هدایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه رعایت اصول در مذاکرات و نبرد با داعش در بیرون مرزها از توصیه ها و فرامین رهبر انقلاب بوده است خاطرنشان‌کرد: پیش بینی  جنگ با داعش در داخل کشور را ولی فقیه پیش بینی کردند و به همین دلیل به سپاه برای مبارزه با این گروه تروریستی در سوریه دستور داده شد.

کریمی با بیان اینکه بعضی مسوولان آگاهانه و یا ناآگاهانه فرامین رهبری را مورد بی توجهی قرار می‌دهند گفت: چنین اقدام و تصمیم توسط هر مسوولی خیانت به نظام و خون شهداست و باید چنین جریانی اصلاح شود.

وی با اشاره به جایگاه ولایت فقیه در عرصه بین الملل افزود: دشمنان وجود ولایت فقیه و شخص امام خامنه ای را مانع تحقق اهداف خود می دانند و پس از جنگ ۳۳ روزه اجلاسی در اسراییل برای بررسی این شکست تشکیل شده که یکی از دانشمندان خارجی به نقش ولایت فقیه و نظام مدیریتی شیعه در این شکست اشاره کرده است.

وی به جشن اعیاد شعبانیه و رعایت حرمت‌های اسلامی در طول سال اشاره کرد و گفت: جامعه امروز بیش‌ از پیش‌به شادی و نشاط نیاز دارد اما باید تعریف مشخصی از شادی ارائه شود زیرا شادی غیر از بداخلاقی‌های فرهنگی است.

امام جمعه موقت تیران ادامه‌ داد: شادی و نشاط باید همراه با رعایت اخلاق باشد و ارزش های اسلامی و دینی را مورد خدشه قرار ندهد از این جهت باید حرمت‌ها نگه داشته شود و در ماه های سال همواره به این موضوع توجه شود که از جمله آن‌ها رعایت حرمت ماه مبارک رمضان است.

کد خبر 373463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.