تئاتر نیاز به بستر سازی فرهنگی دارد

کارگردان نمایش کنت دراکولا که از ۲۸ فروردین در سیتی سنتر روی صحنه خواهد رفت، معتقد است که تئاتر در اصفهان نیاز به بسترسازی فرهنگی دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نشست خبری نمایش تئاتر کنت دراکولا امروز_دوشنبه ۲۶ فروردین_ در سیتی سنتر برگزار شد. در این نشست رادنوش مقدم، کارگردان این تئاتر اظهار کرد: این نمایش یک کار فانتزی کمدی است و برای همه سنین مناسب است. این نمایش رگه‌های از کمدی و وحشت را در خود دارد و مخاطب‌هایی که به اینگونه کارها علاقه دارند را جذب خواهد کرد.

مقدم در پاسخ به سؤال خبرنگار ایمنا مبنی بر اینکه حمایت‌های بخش خصوصی چه مقدار به رونق تئاتر در اصفهان کمک می‌کند، اظهار کرد: تئاتر به بستر سازی فرهنگی نیاز دارد و فقط به چند مورد از جمله حمایت های بخش خصوصی بستگی ندارد اما آشنایی مردم با مجموعه های تئاتر شهر به خصوص سالن سیتی سنتر به رونق آن کمک شایانی می‌کند.

کارگردان نمایش کنت دراکولا درباره حمایت‌های شهرداری تصریح کرد: شهرداری اصفهان به عنوان حامی اصلی تئاتر همیشه این هنر را حمایت کرده اما باید این حمایت را همگانی‌تر کند و ممیزی‌ها در بستر این هنر اتفاق نیافتد. متاسفانه تئاتر قربانی اختلافات ریزی می‌شود که آسیب آن را هنرمند و مخاطب می‌بیند.

مقدم با اشاره به تعطیلی تالار هنر برای انجام برخی تعمیرات خاطر نشان کرد: تالار هنر در اصفهان تنها سالن مجهز شهر و تنها مکان ثابت تمرین برای گروه‌ها بود. اکنون با تعطیلی تالار هنر گروه‌های هنری آوارگی خواهند داشت. شهرداری اصفهان باید پلاتوها را تجهیز کند تا هنرمندان تا زمان درست شدن تالار هنر در آنجا تمرین کنند.

وی با اشاره به نمایش نامه کار گفت: در نمایش کنت دراکولا سعی کردیم با شخصیت دراکولا شوخی کنیم و نقاط ضعفش را به سخره بگیریم. در انتخاب نمایشنامه‌ها علاقه شخصی‌ام بسیار نقش دارد چرا که دراکولا شخصیت مورد علاقه من است و حتی ممکن است قسمت دو آن را نیز بسازیم.

کارگردان و نویسنده نمایش کنت دراکولا درباره کارگردانی کار اظهار کرد: علاقه اصلی من روی فرم، قاب بندی و بدن شکل می‌گیرد اما در این کار چون می‌خواستیم رگه‌های کمدی در کار داشته باشیم دیالوگ را نیز وارد کردیم. سعی کردیم در بازی‌ها یک نوع فانتزی رئال داشته باشیم اما این کار مبتنی بر بدن نیست. روی نورپردازی نیز خیلی کار شده و نور در این اجرا  یک کاراکتر اصلی است.

مقدم با بیان اینکه در نمایش باید نگاه به شرایط اجتماعی یک اثر وجود داشته باشد، خاطر نشان کرد: رگه‌های اجتماعی در این کار نمایش داده خواهد شد. تضاد طبقاتی و دیگر بعدهای اجتماعی در این کار گنجانده شده است و امیدوار هستم که برای همه غیر از مخاطب خاص خود جذاب باشد و سعی کردیم داستان را به این سمت ببریم.

وی تصریح کرد: اجازه برند شدن در تئاتر را نداشتیم، چند سالی که اجازه گرفتیم که بازیگر تئاتر عکسش در پوسترهای شهری بیاید. اگر از عکس در پوسترها استفاده می‌کنیم به خاطر این است که بازیگران تئاتر این شهر حق دارند برند و شناخته شوند تا مخاطب جذب کنند.

کارگردان نمایش دراکولا افزود: سالیان درازی است که در این شهر ماندیم، برای تئاتر آن زحمت کشیدیم و برای سالها رایگان تئاتر گذاشتیم. حداقل انتظار ما حمایت از اجرا است.

به گزارش ایمنا، نمایش کنت دراکولا به کارگردانی رادنوش مقدم از تاریخ ۲۸ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت در سالن شماره شش پردیس سینمایی سیتی سنتر روی صحنه خواهد رفت. این نمایش که ژانری فانتزی کمدی دارد اقتباسی از رمان کنت دراکولا نوشته وودی آلن است.

کد خبر 373070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.