اعزام ۵۰ نجاتگر از اصفهان به مناطق سیل‌زده

مدیر عامل جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: بیش از ۵۰ نجاتگر و پرسنل عملیاتی در قالب ۹ تیم نجات در سیلاب این جمعیت با تجهیزات و امکانات امدادی برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده اعزام شده‌اند.

محسن مومنی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به بارش نزولات جوی در روزهای پایانی سال ۹۷ و آغاز سال جدید اظهار کرد: به منظور امدادرسانی بعد از حوادث و سوانح ناشی از مخاطرات جوی در این مدت در ۱۱ شهرستان متاثر از حوادث جوی سیل، برف و کولاک و طوفان نزدیک به یک هزار و ۹۷ نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب ۳۷۲ تیم عملیاتی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات های یادشده به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

وی تصریح کرد: تعداد یک هزار و ۲۵۲ نفر در این مدت در پایگاه‌های امدادی بین شهری هلال احمر استان اسکان اضطراری داده شدند.

مومنی اضافه کرد : ۶۵۰ تخته پتو،  ۱۲۰ تخته موکت، دو هزار و ۲۰۰ کیلوگرم نایلون، ۲۷۹ بسته غذایی، یک هزار بطری آب معدنی ، چهار هزار و ۸۲۵ قوطی کنسرو، ۳۰۰ کیلوگرم خرما، دو هزار و۴۸۰ کیلوگرم برنج و مقادیری روغن، قند و شکر و مواد شوینده اقلام امدادی توزیع شده در بین حادثه دیدگان بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان خاطرنشان کرد: ۱۷ شهر و ۳۵ روستا و محور کوهستانی در شهرستان های شهرضا، دهاقان، تیران و کرون، شاهین شهر، فریدن، فریدونشهر، چادگان، خوانسار، نایین، گلپایگان، سمیرم و بخش کوهپایه شهرستان اصفهان متاثر از حوادث جوی ناشی از بارندگی های اخیر در استان بوده اند.

مومنی با اشاره به آخرین فعالیت‌ها و اقدامات جمعیت هلال احمر استان اصفهان در یاری رسانی به حادثه دیدگان ناشی از سیل اخیر گفت: درپی درخواست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در یاری رسانی به مردم سیل زده استان های گلستان، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و فارس محموله امدادی شامل ۱۳ هزار و ۱۹۰ تخته پتو، شش هزار و ۲۳۰ تخته موکت، سه هزار و ۵۰ بسته غذایی یکماهه، یک هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و یک هزار و ۲۳۳ تخته چادر طی چند مرحله به این مناطق ارسال شده است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۵۰ نجاتگر و پرسنل عملیاتی در قالب ۹ تیم نجات در سیلاب این جمعیت با تجهیزات و امکانات امدادی به منظور امدادرسانی به مردم سیل زده به این استان‌ها اعزام شده‌اند و در حال حاضر نیروهای عملیاتی در منطقه پلدختر با همکاری سایر نیرو ها درحال امدادرسانی به حادثه دیدگان هستند. ضمن آنکه  تعداد ۴۸ نفر نیروی عملیاتی پشتیبانی و اسکان اضطراری آماده اعزام به منطقه هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر اصفهان ضمن دعوت از هموطنان در یاری رسانی به آسیب دیدگان ناشی از سیل اخیر در استان های شمالی و جنوبی کشور اظهار کرد: مردم می‌توانند درصورت تمایل به پرداخت کمک‌های نقدی از طریق کد دستوری# ‌۱۱۲ *۷۸۰* در تلفن همراه و شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمامی بانک های کشور به نام جمعیت هلال احمر و واریز ازطریق شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ به یاری آسیب دیدگان این حوادث بشتابند.

کد خبر 372065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.