انفجار خط آهن آق‌قلا برای سرعت بخشیدن به تخلیه آب بود

فرمانده کل سپاه درباره انفجاری که در ریل راه‌آهن در حومه آق‌قلا انجام شد، اظهار کرد: منطقه کل‌آباد در شهرستان آق‌قلا دچار آب‌گرفتگی بود و این کار برای سرعت بخشیدن به تخلیه آب از این منطقه انجام شد.

به گزارش ایمنا، سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در بازدید از مناطق سیل‌زده آق قلا درباره انفجاری که در ریل راه‌آهن در حومه آق‌قلا انجام شد، تاکید کرد که این کار برای سرعت بخشیدن به تخلیه آب از این منطقه انجام شد که در این امر مؤثر بود. 

وی افزود: متأسفانه ورودی‌های آب با بارش‌هایی که رخ داد و برفاب‌ها افزایش یافت و با توجه به اینکه کشش آب در منطقه و لب دریا محدود است، این امکان فراهم نشد که بتوانیم زندگی مردم را از آب تخلیه کنیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه سپاه به امر تخلیه آب کمک می‌کند، تصریح کرد: اگر بقیه دستگاه‌های دولتی امکانات خود را به اندازه نیروهای مردمی، بسیج، سپاه، ارتش و سایر نیروهای مسلح، پای کار بیاورند؛ سریع‌تر این کار انجام خواهد شد.

سردار جعفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ظرف چند سال گذشته، خروجی‌های آب به دریا دچار رسوب گذاری شده و شاهد آبگرفتگی در آق قلا و گمیشان هستیم.

وی تصریح کرد: در جلسه قرارگاه امداد رسانی سلمان فارسی سپاه نینوا، تقسیم کار نیروها در رودخانه‌های قره سو، گرگانرود و کانال‌های خروجی گمیشان انجام شد.

فرمانده کل سپاه درخصوص انفجار ریل راه آهن آق قلا، خاطرنشان کرد: این انفجار برای تسریع در تخلیه آب بخشی از شهر آق قلا انجام شد که مؤثر بوده است. درست است که آب خروجی از این مناطق به سمت گمیشان می‌رود، اما اولین و بیشترین فشار برای مردم آق قلا بود و هدف ما این بود که آب از این مناطق زودتر فروکش کند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌گیرد دیگر تهمت اینکه «آب را از این ور به آن ور منتقل کردند»، نزنند، چون گمیشان منطقه‌ای است که آب تحویل دریا می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 371724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.