محمد علی وکیلی

یک عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهوری خواست شخصاً مدیریت بحران‌های اخیر را بر عهده گیرد تا هم کارآمدی مدیریت بحران ارتقا یابد و هم آلام آسیب دیدگان تسکین یابد.

به گزارش ایمنا، در نامه محمدعلی وکیلی خطاب به حسن روحانی آمده است:

«جناب آقای حجت الاسلام دکتر حسن روحانی
‏ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
‏باسلام

‏احتراماً همانگونه که مستحضرید چند روزی است بخش‌هایی از کشور عزیزمان اسیر سیل شده است. سیل و توفان نیمی از کشور را گرفتار کرده است. تعدادی از هموطنان مظلوممان جان خود را از دست داده اند و تعداد قابل توجهی در محاصره می‌باشند و بیم خسارت‌های جانی بیشتری می‌رود.

پیش از این توسط دلسوزان چندین بار به ضعف‌های ما در دکترین مدیریت بحران اشاره شد. ساختار مدیریت بحران در کشور کارآمد نیست و نیازمند تحول بنیادین است‌. گفتن این مسئله اما در این ساعات تأثیری ندارد و دردی را دوا نمی‌کند.

‏به گفته کارشناسان اکنون گرفتار بی‌سابقه‌ترین بارش در پنجاه سال اخیر شده‌ایم. قهر طبیعت در کف اختیار هیچ بشری نیست، اما در این ساعات می‌توان اقداماتی عاجل انجام داد و از آلام این حادثه کاست.

تقاضا می‌شود حضرتعالی با حضور در اتاق مدیریت بحران، شخصاً مدیریت آن را بر عهده بگیرید و از نزدیک شاهد اتفاقات باشید. این امر حتماً در این ساعات بحرانی هم کارآمدی مدیریت بحران را ارتقا می‌دهد و هم تا اندازه‌ای مایه تسکین آلام آسیب دیدگان خواهد افتاد.

‏بیش از این وقت عالی را مصروف این پیام نمی‌کنم. »

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =