دیدار تیم‌های سپاهان و پارس جنوبی جم

فروردین و اردیهشت ماه امسال روزهای ملتهب و حساسی برای تیم‌های مدعی لیگ برتر است. جنگ قهرمانی بین تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس، تراکتور و پدیده حسابی اوج گرفته و از قرار معلوم این مبارزه به احتمال بسیار زیاد تا هفته پایانی لیگ ادامه دارد ...

 به گزارش خبرنگار ایمنا، " این بخشی از یادداشت مرتضی رمضانی‌راد، مدیر رسانه‌ای سابق سپاهان است که در اختیار خبرگزاری ایمنا قرار داده".

فروردین و اردیهشت ماه امسال روزهای ملتهب و حساسی برای تیم‌های مدعی لیگ برتر است. جنگ قهرمانی بین تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس، تراکتور و پدیده حسابی اوج گرفته و از قرار معلوم این مبارزه به احتمال بسیار زیاد تا هفته پایانی لیگ ادامه دارد و امسال قطعا خبری از معرفی قهرمان زودهنگام برای لیگ نخواهد بود.

واضح است که ما سپاهانی‌ها به عنوان سرافرازترین تیم لیگ برتر مطالبه‌مان از کادر فنی و بازیکنان تیم اینست که عدد پنج جام‌های لیگ برتری‌مان را به شش تبدیل کنند و ضمن یکه‌تازی در داشتن بیشترین افتخار ادوار این رقابت‌ها، فرصت کسب پنج جام را به تیمی همچون پرسپولیس ندهند.

شاید برخی‌ها بر این عقیده باشند با توجه به جایگاه فصل گذشته سپاهان که مقام چهاردهمی بود، انتظار قهرمانی امسال از زردها نابه‌جاست و برای اینکه سپاهان بتواند در اِشل یک مدعی تمام عیار باشد و دوباره قهرمان لیگ شود، دو سه فصل زمان لازم است؛  به شخصه این دیدگاه را مردود می‌دانم و معتقدم نمونه‌های بسیاری نیز برای منتفی دانستن آن وجود دارد.

ما در فصل گذشته به دلیل زنجیره‌ای از مشکلات، مقام چهاردهم لیگ را کسب کردیم که با توجه به جایگاه و پیشینه سپاهان، منتقدان هم با ما هم عقیده بودند که این جایگاه واقعی نبود و برخی شرایط و حوادث، سپاهان را  ناباورانه به آن رتبه کاذب سوق داد؛  ضمن اینکه فصل قبل‌تر از آن یعنی در لیگ شانزدهم با وجود بسیاری از مشکلاتی که تیم‌مان داشت در نهایت به مقام پنجم رسیدیم و اوضاع خیلی وخیمی نداشتیم. پس کاملا مشخص است که رتبه چهاردهم یک اتفاق عجیبی بود که شاید در آینده در فاصله زمانی بسیار زیاد برای سپاهان رخ دهد و نباید آن را یک واقعیت برای این تیم دانست. در فصل هجدهم بسیاری از آثار چهاردهمی سپاهان توسط  مالک و مدیریت باشگاه زدوده شد و با تدابیر انجام شده علائم آن رتبه اتفاقی، خیلی زود از چهره سپاهان پاک شد. از استخدام بهترین و با رزومه‌ترین مربی ایرانی لیگ برتر، حضور سرپرستی جوان و البته با انگیزه و حرفه‌ای، دیپورت بازیکنانی که در حد و اندازه‌های نام سپاهان نبودند، استخدام مجموعه‌ای از بازیکنان تاثیرگذار و شایسته از تیم‌های مختلف لیگ برتر و لیگ یک که هر کدام از آن‌ها ستاره تیم‌های سابق خود بودند و برای خود اسم و رسم و کارنامه‌ای درخشان دارند، برآورده نمودن عمده و حداکثری نیازهای سرمربی در بُعد نقل و انتقالاتی و سایر ابعاد (اردوها و دیدارهای تدارکاتی، امور همه جانبه تشریفات و اقدامات کامل برای پشتیبانی و آماده سازی) برای حرکت رو به جلوی تیم، تداوم حمایت‌های خوب مادی و معنوی فولاد مبارکه به عنوان اسپانسر و مالک قدرتمند باشگاه و حضور هیئت مدیره و مدیر عاملی پیگیر و توانا، از مواردی بود که خیلی زود رتبه کاذب چهاردهمی و آثار بد آن را از سیمای سپاهان زدود و دوباره این تیم را به یک مدعی شماره یک تبدیل کرد. هفته‌ها صدرنشینی و قهرمانی نیم‌فصل خود دلیل پاک شدن آثار آن رتبه‌ای بود که رابطه‌اش با سپاهان به عقیده من سوءتفاهمی بیش نبود.

از سوی دیگر ما مربی را در اختیار داریم که متخصص کارهای بزرگ است. به آن‌هایی که فکر می‌کنند سپاهان چون فصل گذشته چهاردهم شده انتظار قهرمانی امسال از این تیم نابه‌جا است فصل هشتم لیگ برتر را یادآوری می‌کنم. درفصل هفتم استقلال تهران با رتبه سیزدهم لیگ را به پایان رساند و برای فصل هشتم سکان هدایت آن به آقای قلعه نویی سپرده شد. همین نکاتی که در مورد پاک کردن آثار مخرب رتبه ۱۴ در سپاهان انجام شد تا حدودی هم در استقلال آن زمان عملیاتی گردید و در نهایت  تیم آبی تهران در یک مبارزه‌ نفس‌گیر تا روز پایانی در فصل هشتم قهرمان لیگ برتر شد. توجه کنید! در فصل هفتم سیزدهم و در فصل هشتم قهرمان شدند. دلیل این خیزش زودهنگام هم مشخص است. تیم‌هایی مانند سپاهان و استقلال تیم‌های معمولی نیستند که برای برخواستن و بازیابی زمان خیلی زیادی بخواهند. این تیم‌ها با تشکیلات، پیشینه، ساختار و هوادارانی که دارند می‌توانند به فاصله یک فصل، خاطرات تلخ را از ذهن دوستدارانشان بزدایند. در این باره مثال‌های داخلی و خارجی زیادی وجود دارد.

حالا همان امیر قلعه‌نویی، مربی ماست، هواداران پرشوری داریم که بی محابا حامی تیم‌شان هستند و البته مدیریت باشگاه و کارخانه فولاد مبارکه هم جانانه از پسران طلایی و کادرفنی به صورت مادی و معنوی حمایت می‌کنند. پس خطاب به کادرفنی بزرگ و بازیکنان تیم‌مان که همگی ستاره‌های فوتبال ایران هستند عرض می‌کنم بی‌خیال رتبه پارسال و بی خیال بحث‌های دیگر بدون اینکه این موضوع برایتان تبدیل به استرسی شود فقط به قهرمانی فکر کنید. با این تفکر که در پر افتخارترین تیم لیگ برتر حضور دارید  مبارزه کنید نه اینکه این تیم سال گذشته با ترکیبی که خیلی از آن‌ها (چه بازیکن و چه کادر فنی) دیگر در این تیم نیستند، چهاردهم شده بود. سپاهان سه فصل و امیر قلعه‌نویی هم چند فصلی است که کاپ نگرفته‌اند و حیف است فرصت بزرگ قهرمانی امسال برای این تیم و این مرد پر افتخار از دست برود.  بدون توجه به حواشی که همیشه وجود دارد، بی توجه به اینکه چه تیم‌هایی بیشتر از ما هزینه کرده اند (با عنایت به اینکه در برخی از فصل‌هایی که سپاهان قهرمان شد تیم‌هایی دیگر بیشتر از ما هزینه کرده  بودند و لزوم هزینه بیشتر برای آن‌ها رستگاری نیاورد) برای قهرمانی بجنگید و یک اردیبهشت ماه تاریخی را برای اصفهان رقم بزنید. دلمان روشن است که امیر قلعه‌نویی این فرصت طلایی را از دست نمی‌دهد و دوباره به همراه سپاهان پر افتخار نهضت جام خواهی‌های خود را از سر می‌گیرد.

مرتضی رمضانی‌راد
مدیر رسانه‌ای سابق سپاهان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =