سپاهان ذوب آهن

تیم‌های سپاهان و ذوب آهن در حالی در شصت و چهارمین دربی اصفهان به مصاف یکدیگر می‌روند که سپاهان در تاریخ رویارویی‌های دو تیم عملکرد بهتری داشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در چارچوب دیداری عقب افتاده از هفته نوزدهم، فردا از ساعت ۱۷ تیم های سپاهان و ذوب آهن در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم می روند.

تیم های فوتبال ذوب آهن و سپاهان تاکنون ۶۳ بار در دیدارهای رسمی برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند که ۲۳ بار سپاهان و ۱۸ بار ذوب آهن پیروزی را به نام خود ثبت کرده، ضمن اینکه ۲۲ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

همچنین در ۳۵ رویارویی دو تیم در لیگ برتر سپاهان ۱۶ برد و ذوب آهن ۱۱ برد در کارنامه دارند و ۸ بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

در همه دربی‌های رسمی قبلی ۱۳۱ گل به ثمر رسیده است که سپاهان ۷۲ گل و ذوب آهن  ۵۹ گل به ثمر رسانده است.

دیدار دو تیم در نیم فصل نخست با پیروزی ۲ بر یک سپاهان در ورزشگاه خانگی ذوب آهن یعنی فولادشهر خاتمه یافت، درست مثل فصل گذشته که سپاهان در فولادشهر موفق شد ذوب آهن را شکست دهد. فصل گذشته دیدار دو تیم در نقش جهان با برتری ذوب آهن خاتمه یافت اما این فصل باید دید ذوب آهن باز هم می‌تواند انتقام شکست نیم فصل اول را در خانه حریف بگیرد یا خیر.

در جمع بازیکنان کنونی دو تیم محسن مسلمان با ۳ گل زده در دربی‌های اصفهان رکورددار است و در مجموع نیز مهدی رجب زاده که در ابتدای فصل از فوتبال خداحافظی کرد با ۵ گل بهترین گلزن دربی‌های اصفهان به شمار می‌رود.

آمار و ارقام کامل رویارویی سپاهان و ذوب آهن به شرح زیر است:

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =