استانداران باید در انتصابات خود سیاست جوانگرایی را اجرایی کنند

سخنگوی وزارت کشور با ارائه آمار انتصابات جوانان در سمت‌های مدیریتی گفت: استانداران و مدیران استانی سایر دستگاه ها باید سیاست جوانگرایی دولت در عرصه مدیریتی را اجرایی کنند.

به گزارش ایمنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور استفاده از نیروهای جوان و با انگیزه در عرصه‌های مدیریتی وزارت کشور را از برنامه‌های ویژه وزیر کشور عنوان و اظهار کرد: در راستای تاکیدات ریاست محترم جمهور، وزیر کشور و مصوبه شورای عالی اداری، سیاست ها و تدابیر عملیاتی لازم جهت استفاده بهینه و مطلوب از خدمات جوانان و بانوان در سمت‌های مدیریتی به منظور ارتقای نسبت مدیران زن تا پایان برنامه ششم توسعه به میزان ۳۰ درصد و کاهش سابقه خدمت مدیران به میزان ۸ سال از سوی این وزارتخانه اجرا شده است.

وی در ادامه افزود: بررسی گزارش های ١٠ ماهه سال جاری نشان می دهد میزان و تعداد انتصاب بانوان به سمت های سرپرستی و مدیریتی ستاد وزارت کشور از ۴۵ نفر در سال ۹۲ به ۵۷ نفر در سال ۹۷ یعنی به میزان ۲۷ درصد افزایش یافته است.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: همچنین تعداد انتصاب جوانان ٤٥-٣٠ سال از ۶۱ نفر در سال ۹۲ به ۱۰۲ نفر در سال ۹۷ یعنی به میزان ۶۷ درصد افزایش یافته است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری جامعه هدف جوانان، گروه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال تعیین و ابلاغ شده است که در انتصاب جوانان در ستاد وزارت کشور بر اساس این رویکرد و مصوبه شورای عالی اداری عمل کرده ایم.

سامانی با تاکید برلزوم تحقق کامل این سیاست در تمامی استانها و شهرستان‌های کشور گفت: استانداران باید در انتصابات خود و همچنین انتصابات مدیران استانی سایر دستگاه ها این سیاست دولت در عرصه مدیریتی را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: استفاده از جوانان در عرصه های مدیریتی همواره برکات ارزشمندی برای کشور دارد و تحقق این امر در اقصی نقاط کشور یکی از شاخص های ارزیابی ما از عملکرد استانداران است.

منبع: خبرگزاری فارس

کد خبر 369957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.