ناهید خداکرمی

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید تا پایان تیر سال آینده ۴۱۸ برج باغ را که به آنها مجوز ساخت داده شده تعیین تکلیف کند.

به گزارش ایمنا ناهید خداکرمی عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در خصوص تصمیم شورای شهر برای ساخت و ساز در ۶۲ برج باغ، گفت: مالکان این ۶۲ برج باغ قبل از لغو مصوبه برج باغ‌ها، عوارض پرداخت کرده بودند؛ برخی از آنها شکایت کرده و علیه شهرداری حکم صادر شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه تصمیمات غلط و بدون کارشناسی صورت گرفته است، گفت: ما مجبوریم بین بد و بدتر، بد را انتخاب کنیم.

خداکرمی با بیان اینکه قبل از لغو مصوبه برج باغ‌ها برخی از مالکان این ۶۲ برج باغ پروانه هم دریافت کرده بودند، گفت: بیشتر این برج باغ‌ها در منطقه یک شهرداری تهران هستند و البته بگویم که به آنها مجوز ۹ طبقه در سطح و ۲ طبقه در زیرزمین داده می‌شود.

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر با بیان اینکه ۳۸ نفر از مالکین این ۶۲ برج باغ به شهرداری مراجعه و تقاضای دریافت طبقه اضافی کردند، گفت: شهرداری به تقاضای آنها پاسخ نداده است و از شورا خواستاریم موضوع را تعیین تکلیف کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه بیشتر اعضای شورای شهر موافق ساخت‌وساز در این ۶۲ برج باغ بوده‌اند، گفت: علت موافقت آنها هم حکم قضایی بوده است و شهرداری محکوم شده است.

خداکرمی با بیان اینکه ۴۸۰ مجوز برج باغ صادر شده است، گفت: ۶۲ مورد آنها به طور کامل هزینه پرداخت کرده و الباقی علی‌الحساب بوده است و قرار است که شهرداری تا پایان تیر ماه تعیین تکلیف ۴۱۸ برج باغ را که به آنها مجوز داده مشخص کند و احتمالا پول آنها را پس دهد.

به گفته عضو کمیسیون سلامت شورای شهر، فقط در یک فقره از این ۶۲ برج باغ ۴۵۰ اصله درخت از بین  می رود و ما متأسفانه  بین بد و بدتر، بد را انتخاب کرده‌ایم.

منبع: فارس 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =