ارزی که وارد کشور می‌شود به واردات کالاهای اساسی اختصاص یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود. ارزی که در حال حاضر وارد کشور می شود باید به واردات کالاهای اساسی و کالاهای مورد نیاز مردم اختصاص یابد.

به گزارش ایمنا، سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به ضررهای واردات بدون انتقال ارز گفت: اگر این مجوز داده شود که کالا بدون انتقال ارز وارد کشور شود ممکن است مشکلاتی در اقتصاد کشور ایجاد کند، چرا که بدون انتقال ارز امکان ورود هر کالایی حتی کالاهای که در کشور تولید شده وجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر صادراتی از سوی تولیدکنندگان انجام شده، در ازای آن به صادرکننده اجازه داده شود که به جای ارز وارداتی، کالای مورد نیاز کشور را وارد کند مشکلی در اقتصاد کشور ایجاد نمی شود.

وی با بیان اینکه واردات کالاهای غیرضرور اشتغال کشور را تحت تاثیر قرار می دهد ادامه داد: با این اقدام تورم گریبان کشور را گرفته و پشتوانه ارزی کشور کاهش می یابد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک مرکزی و بانک های عامل باید برنامه ای برای واردات کالا ترسیم کنند تا واردکنندگان نتوانند کالاهایی خارج از لیست مورد نیاز وارد کرده و مابقی ارز مورد نیاز را به کشور وارد کنند.

وی با بیان اینکه پتروشیمی پس از نفت بیشترین حجم صادرات را دارد افزود: پتروشیمی‌ها باید درصدی از ارز صادراتی خود را برای واردات مواد اولیه خود یا کالاهای مورد نیاز اختصاص دهند و مابقی را در سامانه نیما ارائه کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری خانه ملت گفت: پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود، ارزی که در حال حاضر وارد کشور می شود باید به واردات کالاهای اساسی و کالاهای مورد نیاز مردم اختصاص یابد.

کد خبر 369072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.