منطقه ۱۴ از دایره محرومیت خارج می‌شود

بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور مدیران شهری عملیات اجرایی سه پروژه عمرانی، ترافیکی و ورزشی در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هزینه ای بالغ بر ۲۰۹ میلیارد ریال برای احداث خیابان منتظر المهدی، ورزشگاه‌های عمان سامانی و ارزنان پیش بینی شده است.

توجه ویژه به مناطق کم برخوردار در بودجه ۹۸

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم گفت: در بودجه سال آینده شهرداری اصفهان، مدیریت شهری توجه ویژه‌ای به مناطق کمتر برخودار شهر دارد.

وی ادامه داد: امروز ۲۰۹ میلیارد ریال پروژه در این منطقه کلنگ‌زنی می شود که هر کدام می‌تواند بخشی از مشکلات این منطقه را رفع کند؛ بسیار خوشحالم که برای چندمین بار در منطقه کمتر برخوردار  ۱۴ حضور پیدا کردم، در منطقه ۱۴ بزرگترین پروژه‌های شهر از جمله حلقه حفاظتی، خط دو قطار شهری و جاده فرزانگان در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: برای ما مایه افتخار است که بتوانیم در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان تعادل ایجاد کنیم و البته در این راستا حمایت‌های مورد نیاز را انجام داده و زیرساخت‌ها را قوی‌تر خواهیم کرد.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: اگرچه منطقه ۱۴ به دلیل بی‌توجهی‌ها دچار مشکلات متعددی است، اما مسیری که انتخاب شده و اقدامات صورت گرفته با تلاش شهردار این منطقه بسیار مطلوب بوده به طوری که قطعاً شاهد رشد و شکوفایی منطقه خواهیم بود تا مردم زندگی راحت‌تری داشته باشند.

نوروزی اظهارکرد: امروز برای کلنگ‌زنی سه پروژه نسبتاً متوسط از جمله خیابان منتظرالمهدی، ورزشگاه عمان سامانی و ورزشگاه ارزنان به این منطقه آمدیم؛ با اجرای این پروژه‌ها شاهد رفع برخی محرومیت‌ها خواهیم بود، زیرا امکانات خوبی برای تأمین رفاه هرچه بیشتر فرزندان این منطقه فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از بودجه حمل و نقل عمومی که بخش‌های عمرانی را نیز در برمی‌گیرد، در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان است، تأکید کرد: حلقه حفاظتی و برخی دسترسی‌ها برای رفت و آمد شهروندان از جمله خط دو قطار شهری اصفهان در این منطقه درحال اجرا است، البته پروژه‌های کوچک را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.

شهردار اصفهان تاکید کرد: عملکرد یک سال و نیم گذشته شورای شهر و شهرداری اصفهان بیانگر توجه ویژه به مناطق کمتر برخوردار بوده است.

خیابان منتظر المهدی، محرک توسعه منطقه ۱۴ است

علیرضا صلواتی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان در این مراسم گفت: شمال شهر اصفهان به لحاظ رشد و توسعه طی سال‌های اخیر، ترافیک قابل توجهی دارد به ویژه اینکه تردد خودروهای سنگین برترافیک این نقطه از شهر افزوده است.

وی ادامه داد: ادامه بلوار فرزانگان تا بزرگراه شهید اردستانی در جاده فرودگاه همچنین کلنگ زنی خیابان منتظر المهدی به روان سازی ترافیک در این منطقه به ویژه خیابان‌های عاشق اصفهانی، آیت الله غفاری و چهارراه عاشق اصفهانی کمک می‌کند و باعث تسهیل در دسترسی شهروندان به نقاط مختلف می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: خیابان منتظر المهدی یک پروژه محرک توسعه برای منطقه ۱۴ است و به زدودن غبار محرومیت از این منطقه کمک می‌کند؛ در سال جاری و سال آینده برای روان سازی ترافیک در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

منطقه ۱۴؛ در حال توسعه، پیشرفت و آبادانی

علی شمسی، مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان نیز در این مراسم گفت: این منطقه در حال توسعه، پیشرفت و آبادانی است و با اجرای پروژه‌هایی که امروز کلنگ زنی می‌شود، چهره محرومیت از آن برداشته خواهد شد.

وی ادامه داد: در آخرین روز از بهمن ماه ۹۷ در شمال شهر اصفهان اتفاقات عمرانی جدیدی در منطقه ۱۴ رقم می‌خورد که می توان به کلنگ زنی خیابان منتظرالمهدی اشاره کرد؛ این خیابان به طول ۳۰۰ متر و ۲۴ متر عرض دارد که برای آزادسازی و اجرای آن ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: امروز کلنگ زنی ورزشگاه عمان سامانی در یکی از پر تراکم‌ترین محله‌های زینبیه به زمین می‌خورد؛ ورزشگاه عمان سامانی در زمینی به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع اجرا می‌شود که هزینه عملیات اجرایی آن چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و هزینه آزادسازی آن ۶۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان با اشاره به کلنگ‌زنی ورزشگاه ارزنان در محله ارزنان گفت: برای احداث این ورزشگاه که در زمینی به مساحت ۱۷۰۰ مترمربع ساخته می‌شود، اعتباری بالغ بر شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

شمسی با بیان اینکه این منطقه ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۹۹۳ هکتار وسعت دارد که نیمی از مساحت آن از محدوده خدماتی خارج است، افزود: یک سوم این منطقه را بافت فرسوده تشکیل داده است از این رو طرح‌های عمرانی و خدماتی در راستای محرومیت زدایی از این منطقه تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه خط دو مترو با چهار ایستگاه در این منطقه در حال احداث است، گفت: بخشی از حلقه حفاظتی در منطقه ۱۴ با آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه اردستانی آغاز شده است.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان به احداث سومین میدان بزرگ شهری در این منطقه اشاره کرد و گفت: این میدان ۱۹ هکتار وسعت دارد  که تاکنون شش هکتار آن آزادسازی شده است.

شمسی با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ منطقه، ۵۴ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۷۰ درصد آن تحقق یافته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۸۰ درصد بودجه را محقق کنیم؛ بودجه سال آینده منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان ۶۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

کد خبر 368064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.