چگونگی بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان غایب برای بهره‌مندی از کسرخدمت ایثارگری والدین یا معافیت به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگری والدین تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ فرصت دارند تا با مراجعه به پلیس+۱۰ برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری، فرصتی ایجاد شده تا سربازان حین خدمت که اضافه خدمت سنواتی دارند و مشمولانی که به علت غیبت؛ امکان بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری والدین یا معافیت به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگر را نداشته اند، بتوانند با تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی افزود: مشمولان غایب برای بهره مندی از این تسهیلات، تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای اعزام به خدمت اقدام کنند

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: سربازان حین خدمت که دارای غیبت اولیه یا سنواتی هستند نیز می توانند از کسرخدمت ایثارگری والدین بهره مند شوندکه باید برای دریافت گواهی مربوطه به یگان خدمتی والدین خود مراجعه تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات تنها شامل آن دسته از مشمولان غایبی می شود که تا پایان روز کاری ۱۲ فروردین سال ۹۸ به دفاتر (پلیس+۱۰) مراجعه و درخواست خود را برای اعزام به خدمت ثبت کنند و درصورتی که واجد شرایط معافیت به واسطه امتیاز ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری باشند، از خدمت سربازی معاف و درغیر این صورت پس از اشتغال به خدمت، به ازای هر ماه ایثارگری و یا هر درصد جانبازی والدین ، از ۱۲ روز کسرخدمت برخوردار می شوند.

این مقام عالی انتظامی با تاکید براینکه بخشش اضافه خدمت مشمولان برای بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری والدین و یا معافیت ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری،تنها تا تاریخ دوازدهم فروردین سال ۹۸ بوده و بعد از این تاریخ، طبق روال گذشته غیبت مانع بهره مندی از این امتیازات خواهد بود، افزود: مشمولانی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند، در صورت ورود به غیبت در آینده مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

سردار نوروزی با تاکید براینکه کسرخدمت ایثارگری به سربازان حین خدمت تعلق می‌گیرد،گفت: آن دسته از مشمولان غایب که برای بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری، وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) تعیین تکلیف کرده اند ولی در تاریخ اعزام به خدمت تعیین شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا، برای اعزام به مراکز آموزش نیروهای مسلح خود را معرفی نکنند و مجددا مرتکب غیبت شوند،نمی توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

این مقام عالی انتظامی یادآور شد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به ازای هر ماه حضور در جبهه، هردرصد جانبازی مورد تایید بنیاد شهید و یا هر ماه اسارت، ۱۲ روز کسرخدمت به فرزندان ایثارگران که به خدمت سربازی اعزام شده اند تعلق می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان اضافه کرد:با توجه به اینکه قانون جریمه مشمولان غایب در قانون بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته نشده است، لذا تسهیلاتی درخصوص پرداخت مبلغ جریمه ،برای این دسته از مشمولان در نظر گرفته شده که بتوانند با ثبت درخواست خود تا پایان سال جاری، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

سردار نوروزی تاکید کرد : متقاضیان دارای شرایط در صورت ثبت درخواست خود تا پایان سال ۹۷ ؛ می توانند از تسهیلات اقساطی برخودار شوند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه با هماهنگی های صورت گرفته این امکان فراهم شده تا مبلغ جریمه در سال ۹۸ به صورت اقساط پرداخت شود، افزود: مشمولانی که تمایل به پرداخت اقساطی مبلغ جریمه را دارند، باید مبلغ قسط اول را در سال ۹۷ پرداخت کرده و مابقی مبلغ جریمه را در ۱۲ قسط تا پایان سال ۹۸ پرداخت کنند.

عالی ترین مقام انتظامی در سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطر نشان کرد: مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارندتنها تا پایان سال جاری برای بهره مندی از این قانون مهلت دارند و روزهای باقی مانده سال ۹۷ فرصت خوبی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است.

وی مطرح کرد: متقاضیانی که در ماه های گذشته درخواست خود را از طریق دفاتر(پلیس+۱۰) ثبت کرده اند ولی موفق به پرداخت مبلغ جریمه نشده اند می توانند با مراجعه مجدد به دفاتر مذکور از تسهیلات در نظر گرفته شده، استفاده کنند و کل مبلغ جریمه را به صورت قسطی با رعایت شرایط فوق پرداخت کنند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه مبلغ جریمه تغییر نکرده است، تصریح کرد : مبلغ جریمه با توجه به مقطع تحصیلی مشمولان غایب متفاوت بوده و برای مدرک تحصیلی زیردیپلم۱۰ میلیون تومان ،دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان ،کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای غیر پزشکی ۴۰ میلیون تومان، پزشکان متخصص و بالاتر۵۰ میلیون تومان و به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می شود، همچنین مشمولان متاهل و دارای فرزند نیز از پنج درصد تخفیف برخودار می شوند .

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: تسهیلات ایجاد شده برای پرداخت اقساطی مبلغ جریمه ؛ فرصتی است تا مشمولان غایب واجد شرایط، بتوانند با پرداخت قسطی مبلغ تعیین شده ؛ وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

وی تاکید کرد: مشمولان واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب سریعتر در فرصت تعیین شده نسبت به ثبت درخواست و یا فعال سازی مجدد پرداخت اقساطی مبلغ جریمه اقدام کنند تا در روزهای پایانی با مشکل روبرو نشوند.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی سربازان نیروهای مسلح خبر داد و گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir یا سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی @sarbazvazifeh از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

کد خبر 367908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.