یارانه اسفندماه زودتر از موعد مقرر پرداخت می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم حقوق‌ اسفند را از نیمه دوم اسفند ماه پرداخت کنیم، گفت: یارانه اسفند ماه نیز زودتر از موعد مقرر پرداخت می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت درباره واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان، اظهار کرد: تخصیص عیدی همه افرادی که مشمول دریافت عیدی می‌شوند قبل از ۲۲ بهمن داده شده است، خزانه هم مبالغ آن را آماده کرده است. هر دستگاهی که لیست کارکنان خود را تهیه کرده و درخواست وجه داده، این مبلغ را دریافت کرده است.

وی ادامه داد: روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه با یک وزیر سه بار تماس گرفتم که عیدی آنها آماده است و برای دریافت آن اقدام کنند اما آنها اظهار کردند مشکلی در تهیه لیست کارمندان خود دارند. به هر حال عیدی همه دستگاه‌ها آماده است و الان خزانه نیز دنبال این است که دستگاه‌ها وجه خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: اکنون دیگر عذر هیچ دستگاهی موجه نخواهد بود که لیست خود را تهیه نکند و به خزانه ندهد. این قصور مربوط به خود دستگاه‌های اجرایی است زیرا عیدی‌ها آماده است.

نوبخت ادامه داد: تلاش می‌کنیم یارانه بهمن ماه تا ۲۶ این ماه و یارانه اسفند را هم قبل از ۲۶ اسفند ماه پرداخت کنیم. همچنین تلاش می‌کنیم حقوق‌ها از نیمه دوم اسفند ماه پرداخت شود.

معاون رییس جمهور همچنین به تخصیص مضاعف برای طرح‌های عمرانی تا پایان امسال نیز اشاره کرد و گفت: در هفته آینده حداقل پنج‌هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص مضاعف خواهیم داد؛ همچنین این امکان هست که تا پایان سال با انجام محاسبات، ۶ هزار میلیارد تومان دیگر برای طرح های عمرانی پرداخت دوباره داشته باشیم.

وی درباره تاکید دولت بر بازگشت ارز صادرات غیرنفتی نیز تصریح کرد: بانک مرکزی از همه صادرکنندگان غیرنفتی انتظار دارد که تمام ارز صادراتی را در سیستم نیما عرضه کرده و بفروشند یا از راه‌های گفته شده، وارد اقتصاد ملی کنند.

کد خبر 367562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.