• ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
  • کد خبر: 367090
گردشگری

تیران-سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیران‌وکرون گفت: ۲۰ خانه تاریخی تیران و کرون برای اجرای طرح بوم‌گردی و اقامتگاه گردشگران مرمت و احیا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان تیران، محسن مظاهری در آیین بازدید و افتتاح نخستین اقامتگاه تاریخی تیران اظهارکرد: ۲۰ خانه تاریخی تیران‌وکرون برای اجرای طرح بوم گردی و اقامتگاه گردشگران توسط مالکان و سرمایه گذاران این بخش مرمت و احیا می‌شود.

وی افزود: خانه میرزا یکی از این مراکز است که با هزینه شش میلیارد ریال مالکان مرمت و احیا شده و به عنوان اقامتگاه بوم گردی و گردشگری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیران و کرون با بیان اینکه پس از احیا و مرمت منازل تاریخی فرآیند اخذ مجوز نیز انجام می شود، خاطرنشان‌کرد: چهارباب خانه تاریخی برای اخذ مجوز در حال پیگیری است که پیش‌بینی می‌شود بزودی این کار انجام شود.

وی با اشاره به فرصت‌های گردشگری در این شهرستان یادآورشد: برای اجرای طرح‌های گردشگری تسهیلات بانکی نیز پیش‌بینی شده و سرمایه گذاران قادر به استفاده از این تسهیلات خواهند بود که فرصت خوب اقتصادی برای اجرای طرح‌های گردشگری وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =