افزایش قیمت و سهمیه بندی سوخت در سال آینده نخواهیم داشت/پرداخت یارانه بدون تغییر

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی از مخالف اعضای کمیسیون متبوعش با افزایش قیمت و سهمیه بندی سوخت در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا، غلامرضا تاجگردون با اشاره به نشست عصر امروز (یکشنبه ۷ بهمن) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز جلسه مفصلی درخصوص ساماندهی سوخت و یارانه ها برگزار شد و پیش از این کارگروه‌های کمیسیون تلفیق، چهار جلسه درباره قیمت حامل های انرژی و یارانه ها نشست برگزار کرده بودند که پیشنهادهای مختلف در این نشست ها مورد بررسی قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه پیشنهادهای مختلفی همانند سهمیه بندی سوخت براساس شخص و خودرو در نشست امروز کمیسیون مطرح شد، افزود: حدود ۴۰ پیشنهاد درخصوص قیمت سوخت و سهمیه بندی آن دریافت شده بود که هیچکدام از پیشنهادات رأی نیاورد.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس به دلیل آثار تورمی که به دلیل افزایش قیمت و سهمیه بندی در جامعه ایجاد می شود، به هیچیک از پیشنهادها رأی مثبت ندادند.

پرداخت یارانه ها رویه سابق خود را در سال ۹۸ طی کند

تاجگردون با بیان اینکه آمارهای ارائه شده درخصوص تورم در جامعه متفاوت است، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق پس از دریافت تمامی پیشنهادات کارشناسان و نمایندگان به این نتیجه رسید که مصوبه‌ای درباره افزایش قیمت سوخت و سهمیه بندی نداشته باشد. البته دولت اختیار دارد که اگر در سال ۹۸ به جمع بندی برسد، اصلاحات خود را انجام دهد، اما در قانون بودجه سال ۹۸ هیچ مصوبه ای درخصوص سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

وی تصریح کرد: جدول یارانه ها نیز در بودجه سال ۹۸ تغییر نمی کند، چرا که باید درآمدی حاصل می شد تا در جدول یارانه ها نیز اصلاحاتی صورت می گرفت، لذا به نظر می رسد یارانه ها نیز رویه سابق خود را طی کند.

منبع: خانه ملت

کد خبر 365850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.