شجاعی: بازی با ژاپن قشنگ‌ترین بازی جام می‌شود

کاپیتان تیم ملی ایران گفت: من اصطلاحی دارم و به بچه‌ها این را می‌گویم که باید این دوست کوچولو (جام قهرمانی) که خیلی وقت است از ما دور بوده را به خانه برگردانیم.

به گزارش ایمنا، مسعود شجاعی، در نشست قبل بازی تیم فوتبال ایران برابر ژاپن در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: فکر می‌کنم بازی فردا یکی از قشنگ‌ترین بازی‌های جام شود. همان‌طور که کی‌روش گفت بعد از آن همه سختی که کشیدیم، آماده‌ایم آن هدفی را که طرح‌ریزی کردیم در بازی فردا انجام دهیم.

شجاعی درباره این که داور استرالیایی قضاوت این بازی را بر عهده دارد و در دوره قبل داور استرالیایی بود که ایران در یک‌چهارم حذف شد، گفت: به این مسئله فکر نکرده بودیم. ما از این اتفاق درس می‌گیریم. داور استرالیایی در دوره قبل یک اشتباه کرد و این مسائل گذشته است.

وی افزود: چیزی که برای ما مهم است و از اول مسابقات روی آن تاکید داشتیم، تمرکز تیمی بوده است. فکر نمی‌کنم حضور داور استرالیایی در کار ما خلل ایجاد کند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی فینال که یکی از دو تیم قطر یا امارات در آن خواهند بود گفت: ما بازی به بازی پیش می‌رویم و بازی که پیش‌رو داریم برای ما مهم است. کار مربیان این است روی تیم‌های دیگر آنالیز لازم را انجام دهند. چیزی که فقط به آن فکر می‌کنیم بازی برابر ژاپن است. اگر بخواهیم به فینال برسیم باید از سد ژاپن بگذریم. پس باید به ژاپن فکر کنیم و این که چطور از سد این تیم بگذریم.

وی ادامه داد: این که ما تیم‌های قطر و امارات را قبلاً برده‌ایم بسته به شرایط تورنمنت فرق می‌کند. ما هم در دوره‌های قبل تیم‌های خوبی داشتیم اما به خاطر یک‌سری جزئیات موفق نبودیم. امسال ما نیز داریم روی آن جزئیات کار می‌کنیم و تیم‌های قطر و امارات تیم‌های خوبی هستند و آن‌ها هم روی این مسائل کار می‌کنند. بهتر است که فقط درباره بازی فردا صحبت کنیم.

شجاعی در پاسخ به این سوال که آیا ایران با شکست ژاپن و پیروزی در فینال می‌تواند به قهرمانی برسد؟ گفت: ما از روز اولی که اینجا آمدیم و با توجه به شرایط آماده‌سازی که داشتیم، شرایط‌مان قابل مقایسه با تیم‌های دیگر نبود. به خاطر همین فکر می‌کنم تیم‌هایی که مدعی قهرمانی بودند حذف شدند. در حال حاضر ما امیدوار به قهرمانی هستیم اما تیم‌هایی وجود دارند که همه را شگفت‌زده کردند مثل امارات و قطر. ژاپن هم همیشه مدعی بوده است. کار سختی داریم اما نشدنی نیست. همه تلاش خود را انجام می‌دهیم که بعد از ۴۴ سال این شادی را به مردم بدهیم.

وی گفت: من یک اصطلاحی دارم و به بچه‌ها این را می‌گویم که باید این دوست کوچولو (جام قهرمانی) که خیلی وقت است از ما دور بوده را به خانه برگردانیم.

کد خبر 365843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.