احتمال تصویب پالرمو در جلسه بعدی مجمع زیاد است

یک عضو مجمع تشحیص مصلحت نظام گفت: احتمال تصویب مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره الحاق ایران به کنوانسیون جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو در جلسه بعدی مجمع بیشتر از تصویب نشدن آن است.

به گزارش ایمنا،«سید محمد صدر» با اشاره به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این جلسه دولت گزارش قوی و خیلی خوبی ارائه کرد و موضوع به طور کامل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظرات و دیدگاه های مختلف مطرح شد.

وی با بیان اینکه رییس کل بانک مرکزی، آقای ظریف (وزیر امور خارجه) و آقای دژپسند( وزیر امور اقتصادی و دارایی)گزارش های خوبی دادند، اظهار کرد: مجموعه دولت و مجلس موافق این لایحه هستند. دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هم دقیقاً نظر دادند که هیچ مشکل امنیتی ندارد و مهم تر از همه در جلسه سران سه قوه هم بحث شده است.

عضو مجمع تشحیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مجمع، موافقان و مخالفان صحبت کردند و چون بحث مهم بود به جلسه بعد موکول شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی رسانه ها از مخالفت اعضای شاخص مجمع با این لایحه خبر داده اند، اظهار کرد: در مجمع شاخص و غیره شاخص نداریم. آریستوکراسی نیست که رای افراد چند برابر وجودشان باشد وهمه افراد رای می دهند.

صدر با بیان اینکه دریافت من این است که احتمال تصویب موضوع در جلسه بعد بیشتر از تصویب نشدن آن است افزود: مجموعه نمایندگان دولت گزارش دقیق و خوبی از اوضاع کشور ارائه کردند و فکر می‌کنم گزارشی بود که در تصمیم گیری ها موثر باشد.

منبع:ایرنا

کد خبر 365721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.