تحویل ۱۵ جسد به پزشکی قانون/ اسامی جان باختگان اعلام شد

صبح امروز یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در زیبادشت کرج سقوط کرد.

به گزارش ایمنا، اورژانس تهران از سقوط هواپیما _ حوالی زیبادشت تهران خبر داد؛ تاکنون یک بالگرد و ده آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور با تایید این خبر گفت: هنوز نوع هواپیما مشخص نیست.

شنیده‌ها حاکی از آن است که هواپیمای سقوط‌کرده در زیبادشت باری بوده و از فرودگاه پیام کرج پرواز کرده بود.

اعزام چهار تیم عملیات هلال احمر به محل سقوط

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان البرز از اعزام چهار تیم عملیات پیشرو به محل حادثه سقوط هواپیما خبر داد.

محمدحسین وطنی گفت: در پی وقوع حادثه سقوط هواپیما حوالی زیبادشت مشکین آباد تیم های عملیات پیشرو هلال‌احمر استان البرز به حالت آماده باش درآمده‌اند.

هواپیمای سقوط کرده قرقیزستانی بود

جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور نیز اعلام کرد: هواپیمای سقوط کرده قرقیزستانی بود که هنگام ورود از باند خارج شده و دچار آتش‌سوزی می شود و به محض دریافت خبر تیم‌های بررسی سانحه به محل اعزام شدند.

هواپیمای سقوطی ۱۰ خدمه داشت

روابط عمومی اورژانس تهران اعلام کرد:‌ ساعت ۸:۳۰ حادثه سقوط یک فروند هواپیمای باربری به اورژانس اعلام شد. این هواپیما ۱۰ خدمه پروازی داشت و هنوز از وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست.

وی گفت: اکیپ‌های اورژانس جهت امدادرسانی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

عملیات جستجوی سرنشینان آغاز شد

ناصر چرخ ساز مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز در بیان جزییاتی از این حادثه گفت:‌ مبداء این هواپیما فرودگاه پیام بوده و به دلایلی که هنوز مشخص نیست در پادگان فتح سپاه سقوط کرده است.

این مسئول توضیح داد: متاسفانه این هواپیما برخوردی با خانه‌های مسکونی داشته و دچار حریق شده است و در حال حاضر عملیات اطفاء حریق و عملیات جستجوی مصدومان احتمالی در حال انجام است.

حضور عوامل بررسی صحنه پلیس آگاهی در محل سقوط

سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز اظهارکرد:‌ پس از اعلام حادثه سقوط هواپیما پنج تیم از یگان امداد پلیس البرز به محل اعزام شده و نسبت به برقراری و تأمین امنیت در این محل اقدام کردند.

محمدیان با بیان اینکه فرمانده انتظامی شهرستان فردیس نیز به این محل اعزام شده و بر عملیات نظارت دارد، اظهار کرد: همچنین عوامل بررسی صحنه پلیس آگاهی نیز در محل مستقر شده و در صورت نیاز اقدامات مربوطه را انجام خواهد داد.  با اقدامات انجام شده از سوی پلیس، امنیت خوبی در این محل حاکم است و هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد . پلیس تا هر زمان که نیاز باشد در این محل حضور خواهد داشت.

هواپیمای سانحه دیده حامل گوشت بود

روابط عمومی ارتش اعلام کرد: هواپیمای سانحه دیده حامل بار "گوشت " بود. این هواپیما از مبدا بیشکک قرقیزستان حرکت کرده بود و به هنگام فرود اضطراری از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهای باند دچار آتش‌سوزی شد.  گفتنی است، جزییات حادثه وضعیت تیم پرواز و خدمه با اعزام تیم‌های تخصصی در دست بررسی است.

جسد دو نفر  از سرنشینان پیدا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت : فعلا جسد دو نفر از سرنشینان هواپیمای سقوط کرده پیدا شده و  جستجو برای یافتن سرنشینان دیگر ادامه دارد.

ناصر چرخساز اظهار کرد: به محض اطلاع از سقوط این هواپیمای باری در پادگان نظامی فتح، هشت نیروی عملیاتی به محل اعزام شدند. با رسیدن نیروها به محل حادثه، عملیات جستجو برای مصدومان و فوتی‌های احتمالی آغاز شد.

وی توضیح داد: به دلیل برخورد این هواپیما با منازل مسکونی، نیروهای عملیاتی در کنار نیروهای آتش نشانی مشغول اطفاء حریق هستند. متاسفانه تا کنون بدن بی جان دو نفر از سرنشینان این هواپیما پیدا شده و احتمال افزایش تعداد فوتی‌ها هم با توجه به شرایط موجود زیاد است.

پیکر ۷ تن از سرنشینان پیدا شد

کولیوند رییس اورژانس کشور  اعلام کرد: پیکر ۷ تن از سرنشینان از محل حادثه خارج شده است. مهندس پرواز زنده است و به مرکز درمانی اعزام شده است.

وی در عین حال براساس گفته مهندس پرواز، تعداد سرنشینان هواپیما را ۱۶ تن اعلام کرد.

رییس اورژانس ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده منزلی که هواپیما با آن برخورد کرده خالی از سکنه بوده است.

استقرار تیم پزشکی قانونی در محل حادثه سقوط هواپیمای ۷۰۷

مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز با بیان اینکه هم اکنون تیم پزشکی قانونی در محل حادثه سقوط هواپیما مستقر است گفت: تاکنون هیچ جسدی تحویل پزشکی قانونی نشده است.

تعداد جان‌باختگان به ۹ نفر رسید

رییس اورژانس کشور از افزایش شمار جان‌باختگان سقوط هواپیما به ۹ تن خبر داد.

پیرحسین کولیوند گفت: تاکنون پیکر ۹ تن از سرنشینان هواپیمای باربری از محل حادثه خارج شده است.

وی افزود: یکی از جان‌باختگان زن بوده است.

جعبه سیاه هواپیما شد

مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران البرز از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمایی که امروز در حوالی کرج دچار سانحه شد خبر داد.

تحویل ۱۵ جسد به پزشکی قانونی

حمید داوود آبادی، مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز گفت: تا کنون اجساد ۱۵ تن از قربانیان حادثه سقوط هواپیما شامل ۱۴ مرد و یک زن به پزشکی قانونی استان البرز تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه هویت ۱۰ تن از جانباختگان قابل تشخیص است، تصریح کرد: همچنین نسبت به تشخیص هویت دیگر جانباختگان نیز تردد وجود داشت که بنا شد با انجام آزمایش های ژنتیک و نمونه برداری از اعضای خانواده ها نسبت به شناسایی و تشخیص هویت این افراد اقدام شود و با دستور دادستانی و انجام بررسی های نهایی اسامی این افراد اعلام خواهد شد.

اعلام اسامی جان باختگان سقوط هواپیما

مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور اسامی جانباختگان سقوط هواپیما در زیبادشت کرج را اعلام کرد.

دکتر مهرداد در این باره گفـت: با انتقال اجساد ۱۵ تن از قربانیان سقوط هواپیما در کرج تیم پرشکی قانونی استان البرز به آماده باش درآمده و پس از انتقال اجساد به پزشکی قانونی نسبت به شناسایی هویت آنها اقدام کردند.

وی اسامی ۱۰ پیکر شناسایی شده را به شرح زیر اعلام کرد:

۱- غفور قجاوند

۲- محمد باقر ندری

۳- جواد سلیمانی

۴- محمد عبدلی

۵- عزیزاله علیزاده

۶- سعید قاسمی

۷- فریدون شیخی

۸- شاکر آجرلو

۹- مریم زارعی نژاد

۱۰- علی افروغ

وی با بیان اینکه انجام آزمایشات برای تشخیص هویت دیگر اجساد منتقل شده ادامه دارد، گفت: محمد رضا طاهری، مصطفی محمودی،جواد مرادی، حمید رضا لطفیان و داود ذوالفقاری از سرنشینانی بودند که برای لیست پرواز در هواپیما حضور داشتند که انجام آزمایشات برای تشخیص هویت‌شان ادامه دارد.

کد خبر 364517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.