اعلام فهرست آثار پذیرفته شده جایزه ادبی جمالزاده

دبیر جایزه ادبی جمالزاده گفت:‌ جمعا ۱۵۴۷ اثر به دبیرخانه جایزه جمالزاده ارسال شد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، دبیر جایزه ادبی جمالزاده اظهار کرد:‌ جمعا ۱۵۴۷ اثر به دبیرخانه جایزه جمالزاده ارسال شد که شامل ۹۷۸ اثر در بخش داستان آزاد، ۴۱۱ اثر در بخش داستان اصفهان و ۱۵۸ زندگی نگاره بود که از این تعداد پذیرای ۶۹ داستان در بخش آزاد، ۴۴ اثر در بخش داستان اصفهان و ۲۵ زندگی نگاره بودیم که می توان گفت توانسته ایم آرشیو کوچکی از داستان های ایرانی که تقریبا امسال نوشته شده را گردآوری کنیم.

رضا روحانی افزود: متقاضیان می توانند جهت دیدن اسامی پذیرفته شده به سایت جایزه ادبی به نشانی www.jamalzadehaward.ir و یا آدرس کانال تلگرامی @jamalzadehaward مراجعه کنند.
وی با اشاره به سطح کیفی آثار رسیده تصریح کرد: طبیعی است که در این گونه مسابقات چون نویسندگان جوان و جدید اثر ارائه می کنند ما با تنوع روبه رو باشیم اما طبق گفته داوران آنچه خیلی به چشم می آید این است که  شور و شوق نوشتن در نویسندگان بسیار زیاد بوده  و با این وجود انتخاب از بین آثار اصلا کار ساده ای نبوده است.
وی معیارهای انتخاب هیات داوران را اینطور شرح داد: در بخش داستان اصفهان چون محوریت اصفهان بود تا حدی نشانه های اصفهان در آثار برجسته شد که داستان ها را خیلی سخت می شد از هم تفکیک کرد، در زندگی نگاره ها بر مبنای قدرت روایت نویسنده در ارائه روایتی خواندنی اما واقعی کار را پیش بردیم و در بخش آزاد با توجه به نداشتن محوریت اصفهان درصدد پیدا کردن داستانهای خلاقانه تر، تکنیکی ترو معاصر تر بودیم تا قدرت های نویسندگی را پیدا کنیم.

روحانی اظهار داشت: به طور کلی رعایت عناصر داستانی مثل ماجرا داشتن، تعلیق و نگاه خلاقانه و معاصریت  و به روز بودن اثر از مهمترین معیارهای انتخاب داوران بود که برای اولین بار تیم بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن های داستان نویسی فعال در اصفهان دست به دست هم دادند و انتخاب در گروه های دو، سه و چهار نفره انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه جایزه ادبی جمالزاده بهمن ماه سال جاری از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان برگزار می شود که متعاقبا زمان و مکان آن اعلام خواهد شد.

کد خبر 363762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.