۲۰۰ اتوبوس در مشهد نیازمند نوسازی است

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سالانه باید بیش از ۲۰۰ اتوبوس در شهر مشهد نوسازی شود که در سال گذشته نیز همین تعداد اتوبوس جدید به ناوگان افزوده شد.

به گزارش ایمنا، حمیدرضا موحدی زاده درباره نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: نکته اول برای جلوگیری از آلودگی هوا استفاده از سوخت پاک برای اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها است و باید بر اساس یک برنامه‌ریزی وسایل حمل‌ونقل عمومی را برقی کنیم.

وی افزود: البته قطعاً نمی‌توان در یک بازه زمانی کوتاه همه اتوبوس‌ها و تاکسی‌های شهر را برقی کرد اما باید به این سمت حرکت کنیم زیرا در کاهش آلودگی هوا نقش بسیار مهمی دارد اما می‌توان با یک برنامه‌ریزی ۵ ساله حمل‌ونقل عمومی را به این سمت سوق داد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر مشهد باید سالانه بیش از ۲۰۰ اتوبوس جدید به شهر مشهد اضافه شود که در سال گذشته نیز حدودا همین تعداد به ناوگان اضافه شد و درواقع اگر ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری بخواهد پاسخگوی نیاز شهروندان باشد باید سالانه در همین حدود اتوبوس جدید خریداری شود و بدیهی است اگر دولت در این حوزه کمک نکند، بودجه شهرداری کفاف آن را نمی‌دهد.

موحدی زاده تصریح کرد: برای شهر مشهد باید اتوبوس‌هایی با استاندارد جهانی خریداری شود تا با حداقل مصرف سوخت بیشترین بازدهی را هم داشته باشند.

کد خبر 363652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.