با مصلحت اندیشی نمی شود کشور را اداره کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس با انتقاد از سوءمدیریت در کشور، گفت: اگر نتوانسته‌ایم بهتر از این باشیم به علت سوءمدیریت ها بوده و اگر نتوانسته‌ایم فقر را ریشه کن کنیم یا توازن منطقه ای را به وجود آوریم به علت ضعفی است که در سازمان به اصطلاح برنامه و بودجه در سال‌های پس از انقلاب داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایمنا، حسینعلی شهریاری در نطق میان دستور خود، خاطرنشان کرد: من اسم این سازمان را سازمان فقر گذاشته ام زیرا نه برنامه ای داشته و نه بودجه‌ای و نه براساس شاخص عمل کرده، بلکه روابط و رانت تصمیم‌گیر بوده و همین امر باعث فقر و عقب ماندگی استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان بوده است.

وی با تسلیت فوت دانش آموزان مدرسه دختران زاهدان، ادامه داد: هر برخورد و محاکمه‌ای سودی برای خانواده ها نخواهد داشت؛ آیا خواهر دوقلوی یکتا آرام می گیرد؛ یا داغ دل خانواده های میرشکار، لوکندیو، خسروپرند و عربی کم می شود؟

این نماینده مجلس با انتقاد از نوش داروی پس از مرگ سهراب، حادثه سقوط اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد را به خانواده های آنان تسلیت گفت و افزود: دو سال قبل گاز به زاهدان رسید، اما آیا صف‌های گاز و بنزین و نفت برچیده شد؟ چرا هر وقت بحث قاچاق سوخت می شود بیشتر استان سیستان و بلوچستان مدنظر قرار می گیرد؟ قاچاق سوخت با حجم بالا در اسکله‌ها و جاهای دیگر اتفاق می افتد، اما به علت فقر تعدادی اندک با گازوئیل کش ها رخ می دهد که باعث تلفات جاده ای شده است.

وی خطاب به رییس جمهوری تصریح کرد: آقای روحانی افتخار دولت شما که در دور دوم انتخابات بر آن تکیه کردید، طرح تحول سلامت بود لذا نباید اجازه بدهید که این طرح دچار مشکل شود.

شهریاری گفت: آقای روحانی درست است که شما دیگر احتیاج به رأی ندارید، اما بی انصافی است که طرح تحول سلامت -علیرغم تمام مشکلاتی که دارد- دچار مشکل شود؛ لذا اگر علاقمند هستید که همه چیز را به بخش خصوصی واگذار کنید من به شما پیشنهاد می دهم که دولت و مجلس را هم به بخش خصوصی واگذار کنید تا فقرا و محرومین تکلیف خود را بفهمند.

وی با طرح این سوال که کدام واگذاری به بخش خصوصی هزینه های مردم را کاهش داده است، افزود: افزایش قیمت دلار باعث حذف مرغ و گوشت از سفره مردم شده؛ ننگ بر مسئولان و نمایندگانی که سیر هستند و غم گرسنگان و شرمساری پدران در برابر فرزندانشان را نمی بینند و درک نمی کنند.

شهریاری در نطق میان دستور خود از وضعیت بازنشستگان لشگری و کشوری انتقاد کرد و پرسید: همسان سازی چه شد؟ چه کاری برای در مان جانبازان و خانواده های شهدا و ایثارگران کردید.

وی همچنین گفت: آقای جنتی فرمودند برای نمایندگان کلاس اخلاق بگذارید و تذکر خواهر و برادر مومن به یکدیگر ثواب دارد؛ اما حضرت آقا این فقط نمایندگان نیستند که به کلاس اخلاق احتیاج دارند، آیا کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره‌ها رعایت اخلاق را کردند و به قول هایی که دادند عمل کردند؟

شهریاری گفت: آیا این نمایندگان و روسای جمهور دستپخت حضرتعالی و اعضای شورای نگهبان نیستند؟ شما که نظارت استصوابی دارید و نماینده را که از میز مجلس برمی گردانید چرا با کاندیداهای ریاست جمهوری که تهمت های عجیب و غریبی می زدند برخورد نمی کنید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه همیشه با مصلحت اندیشی نمی شود کشور را اداره کرد، تصریح کرد: اگر بخواهیم کشور را به درستی اداره کنیم باید تبعیض و بی عدالتی را از بین ببریم و اگر بخواهیم در چارچوب اسلام ناب عمل کنیم باید ساختار دولت و مجلس اصلاح شود، زیرا این حکومت به اسم دین به علت سوءمدیریت مسئولان باعث دین گریزی جوانان شده است.

کد خبر 363355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.