افزایش ۸ دلاری قیمت طلا

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا با ۸ دلار افزایش به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید، نگرانی سرمایه‌گذاران از تعطیلی دولت آمریکا و دشمنی ترامپ علیه رئیس فدرال رزرو مهمترین عامل کاهش قیمت بود.

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا افزایش یافت و به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید.

به گزارش ایمنا و به نقل از رویترز تعطیلی بخشی از دولت آمریکا باعث احساس ناامنی در سرمایه‌گذاران شده و از سوی دیگر پیش‌بینی‌های ضعیف از اقتصاد جهانی هم بر احساس سرمایه‌گذاران بیشتر غلبه کرده و آنها راه حفظ سرمایه‌های خود را سرمایه‌گذاری روی فلزات به ویژه طلا می‌دانند. 

افشین نبوی یک مقام ارشد در MKSSA، گفت: سرمایه‌گذاران به دلیل ناامنی سیاسی که در آمریکا دیده می‌شود به خرید طلا روی آوردند. سرمایه‌گذاران به دلیل اینکه وضعیت دولت فدرال مشخص نیست و همچنین دونالدترامپ موضع دشمنی در برابر رئیس فدرال رزرو آمریکا اتخاذ کرده احساس خوشایندی ندارند.

یک مقام رسمی با بیان اینکه، تعطیلی دولت آمریکا تا سوم ژانویه طول می‌کشد، گفت: از سوی دیگر سنای آمریکا هنوز نتوانسته دونالد ترامپ را از تقاضا برای سرمایه‌گذاری در دیوارکشی بین آمریکا و مکزیک صرفنظر کنند. 

نبوی همچنین گفت: با ناامنی ژئوپلتیکی سرمایه‌گذاران علاقه‌مندند روی طلا سرمایه‌گذاری کنند که این مسأله می‌تواند قیمت طلا را به بیش از ۱۲۸۰ تا ۱۳۰۰ دلار در سال آینده برساند. بنابراین قیمت طلا حدود ۴.۱ درصد در ماه گذشته افزایش یافت و شرایط قیمتی را در ماه دسامبر به بهترین وضعیت ۱۰ سال گذشته رقم زد.

علاقه‌مندی به طلا که به عنوان ابزاری برای مقابله با نگرانی‌های اقتصادی و سیاسی مطرح می‌شود روی صندوق SPDR طلا هم تأثیرگذار بوده و ذخایر این صندوق به بیشترین میزان از آگوست رسیده و ۶ درصد نسبت به ماه اکتبر که به کمترین میزان ۲.۵ سال گذشته رسیده بود افزایش داشته است.

کد خبر 362822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.