نقش استارت آپ ها در گذر از نظام سنتی به بازار مهندسی کشاورزی

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: استارت آپ های بخش کشاورزی،نقش اساسی در گذر از "نظام سنتی بازار کشاورزی" به بازار مهندسی و دیجیتال دارند و می توانند جاماندگی این حوزه را از فرایند پیشرفت و توسعه جبران کنند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،شاهرخ رمضان نژاد در حاشیه بازدید از نمایشگاه استارت آپی بانک کشاورزی اظهار کرد:قابلیت های دانش و فن آوری در تحول و توسعه در هر امری بی نظیر و بی حد و مرز است و بکار گیری دانش و فن آوری اطلاعات در کشاورزی، موجب تحول اساسی می شود.

وی گفت:نظامات بازرگانی و تجارت کشاورزی کشور در سنوات گذشته پا به پای نظامات تولید تجدید و توسعه نیافته است و در قیاس با حوزه تولید جا مانده و سنتی است.

رمضان نژاد خاطرنشان کرد:در سال های اخیر ارتقا و توسعه بازار کشاورزی از اولویت ها و سیاست های اصلی وزیر جهاد کشاورزی بوده و با تعیین مجری کسب و کار های نوین و استارت آپ ها، توجه ویژه به آن را موجب شده است.

وی یادآور شد:نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سازمانی دانشی و با رویکردی دانش محور حمایت و پشتیبانی از نوآوران، کارآفرینان و صاحبان و فعالین امرِ دانش گستری و انتقال، اشاعه و بکارگیری فن آوری های جدید در بخش کشاورزی را در اولویت برنامه های خود قرارداده است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تصریح کرد:بخشی از ساختار تشکیلاتی سازمان در اجرای سیاست و رسالت اصلی نظام مهندسی در دانش گستری در محیط کشاورزی به حمایت و توسعه از نوآوری، صاحبان ایده و ابتکارات و تکنولوژی های جدید اختصاص می یابد.

کد خبر 362821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.