مجازات ثبت‌نام نکردن در "سامانه مؤدیان" توسط پایانه‌های فروشگاهی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجازات ثبت‌نام نکردن در "سامانه مؤدیان" توسط پایانه‌های فروشگاهی را مشخص کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایمنا، نمایندگان در جریان بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) با ماده ۲۴ این لایحه با ۱۵۸ رأی موافق، هشت رأی مخالف و سه رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده ۲۴ این لایحه آمده است: در صورت رعایت نکردن احکام مذکور در ماده (دو) این قانون، سازمان موظف است مراتب تخلف را به وی و مرجع صادر کننده مجوز فعالیت واحد متخلف اعلام کند. مرجع مذکور مکلف است حداکثر ظرف مدت یک هفته از اعلام سازمان، نسبت به اخطار کتبی به واحد متخلف اقدام نماید. چنانچه واحد مذکور ظرف مدت ده روز از تاریخ دریافت اخطار، نسبت به عضویت در "سامانه مؤدیان" اقدام ننماید، برای بار اول به مدت دو هفته و برای بار دوم از دو تا شش ماه با اعلام مرجع صدور مجوز توسط نیروی انتظامی تعطیل و در مورد کسب و کارهای مجازی توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسدود خواهد شد.

در بخش دیگری از این لایحه آمده است: در صورتی که پس از گذشت ۱۵ روز، مرجع صادر کننده مجوز تعطیلی واحد متخلف را به نیروی انتظامی یا کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ابلاغ نکند، سازمان موظف است رأسا تعطیلی واحد متخلف را به نیروی انتظامی یا کارگروه مذکور ابلاغ کند. در این صورت، مرجع صادر کننده مجوز با متخلف در پرداخت مالیات و جریمه‌ها مسئولیت تضامنی خواهد داشت.

تبصره یک- در صورت تداوم تخلف واحد کسب و کار پس از گذشت یک سال، مجوز فعالیت واحد متخلف توسط مرجع صادر کننده مجوز ابطال خواهد شد.

تبصره دو- بانک مرکزی موظف است درگاه‌ها و پایانه‌های پرداخت واحد متخلف را در زمان تعطیلی یا تعلیق فعالیت آن واحد مسدود کند.

کد خبر 362319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.