جای مرتضی احمدی هنوز خالی است

گوینده پیشکسوت رادیو گفت: زنده‌یاد مرتضی احمدی اسطوره بود و تا الان که چند سالی از فوت ایشان گذشته، هنوز فردی نتوانسته مثل آن باشد.

به گزارش ایمنا، منوچهر آذری  درباره زنده‌یاد مرتضی احمدی اظهار کرد: زنده‌یاد مرتضی احمدی هنرمند مردمی بود.

وی ادامه داد: به همه خانواده‌های ایرانی توصیه می‌کنم که صدای زنده‌یاد احمدی را که به یادگار مانده است را همیشه گوش کنند.

این گوینده پیشکسوت رادیو در بیان خاطره‌ای از زنده‌یاد مرتضی احمدی گفت: آشنایی‌ام با آن مرحوم به سال‌های دور برمی‌گردد، زمانی که جوان بودم و توسط خیاط‌باشی به رادیو و برای برنامه «صبح جمعه با شما» آمدم. اولین سه‌شنبه که وارد کار شدم، مرحومان مرتضی احمدی، منوچهر نوذری، حمید قنبری، مهین دیهیم و مهین بزرگی و دیگر دوستان در آن مشغول به کار بودند و من به عنوان جوان‌ترینشان فرد بودم؛ از آن زمان قطعات ریتمیک را همردیف با مرتضی احمدی و عزت‌الله مقبلی اجرا می‌کردم.

وی ادامه داد: زنده‌یاد مرتضی احمدی اسطوره بود و تا الان که چند سالی از فوت ایشان گذشته، هنوز فردی نتوانسته مثل آن باشد. در دوبله کارهای مختلفی حضور داشت که صداپیشگی در نقش روباه در کارتون «پینوکیو» از جمله آن‌هاست.

آذری افزود: تصنیف‌های تهران قدیم، شب یلدا و ترانه‌های ماندگار و خوبی را که به یادگار گذاشته هنوز کسی نتوانسته مثل آن اجرا کند. مردی بسیار خوش اخلاق، توانمند و هنرمندی بود که وابستگی به هیچ صنف و گروه نبود و مستقل و آقامنش زندگی می‌کرد.

منبع: آنا

کد خبر 362172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.