حمل و نقل برای کشور حکم جریان انتقال خون در بدن را دارد

محمد جعفر منتظری گفت: مسئله حمل و نقل و حمایت از کامیون‌داران برای کشور بسیار حیاتی و مهم است در حقیقت حمل و نقل برای کشور و انتقال نیازهای مردم در عرصه‌های مختلف حکم جریان خون را در بدن دارد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه‌ بررسی مشکلات صنف کامیون داران و راهکارهای حمایتی از آن‌ها که به همت معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور و با حضور بخش خصوصی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت امام حسن عسگری (ع) اظهار کرد: انشاالله به برکت امروز جلسه ما خروجی مفیدی داشته باشد و تدبیری در راستای رفع مشکلاتی که به ما منعکس می‌شود اتخاذ شود.

منتظری با بیان اینکه مسئله حمل و نقل و حمایت از کامیون‌داران برای کشور بسیار حیاتی و مهم است در حقیقت حمل و نقل برای کشور و انتقال نیازهای مردم در عرصه‌های مختلف حکم جریان خون را در بدن دارد. همانگونه که حیات و زندگی همه سلول‌های بدن وابسته به رسیدن خون به سلول است، بخش عمده حیات کشور نیز بستگی به مسئله حمل و نقل دارد که نیازهای مردم را در سراسر کشور جابجا کند.

دادستان کل کشور ادامه داد: در مدتی قبل به لحاظ مشکلاتی که صنوف کامیون‌داران داشتند شاید آن توجه شایسته و بایسته که باید نسبت به‌آنها انجام می‌شد صورت نگرفت، صنوف کامیون‌داران مطالبات بحقی داشتند که برای اجابت این مطالبات به حق به لحاظ شرایط اقتصادی کشور مقداری تعلل شد.
منتظری با تاکید بر اینکه در هیچ بخشی نباید اجازه اخلال در امر حمل و نقل داده شود گفت: نباید در وضعیت زندگی مردم مشکل ایجاد شود. با وجود همه مشکلاتی که در عرصه اقتصادی داریم چنانچه در این زمینه مدیریت خوبی شود بخشی از این نارسایی‌ها و کمبودها جبران خواهد شد.

دادستان کل کشور بیان کرد: کشور ما به لحاظ امکانات و نیروی انسانی از پتانسیل ارزشمندی برخوردار است منتهی بایستی مدیریت یک مدیریت بهتری باشد و تعامل و هم‌افزایی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف ایجاد شود.

وی اضافه کرد: به نظر بنده بایستی همه ما در بخش‌های مختلف برای رفع نیازها و مشکلات این صنف تلاش کنیم و در حدی که مقدورات اجازه می‌دهد در این زمینه کوتاهی نکنیم و در جایی که امکانات ما اجازه نمی‌دهد این مسئله را صادقانه به مردم و این صنوف منتقل کنیم. قطعا مردم افراد منصفی هستند و حق را می‌پذیرند.

وی خاطرنشانکرد: منشأ بخشی از این مشکلات شاید مراکزی باشد که برای توزیع بار بین کامیون‌داران وجود دارد که باید اصول را رعایت کنند گزارشی رسیده بود مبنی بر اینکه عده‌ای از کامیون‌داران از بنگاه‌هایی که بار توزیع می‌کنند گله‌مندند و مدعی هستند بخشی از هزینه‌هایی که برای کرایه حمل داده می‌شود به جیب آنها می‌رود، صحت این مطلب را ما هنوز بررسی نکرده‌ایم. ممکن است زحماتی در زمینه مدیریت توزیع بار انجام شود.اماباید بر موسساتی که عهده‌دار این مسائل هستند نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان بخش خصوصی و برخی از صنوف کامیون‌داران به بیان مشکلات خود پرداختند.

کد خبر 361647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.