معاون وزیر دفاع

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در ماه های آینده سه ماهواره توسط ایران به فضا پرتاب می شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت دفاع، سردار قاسم تقی زاده روز پنجشنبه در آیین پیوستن ۲ فروند شناور به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس اظهار کرد: این ماهواره ها با دانش بومی ساخته شده و در مدارهای مختلف قرار می گیرند.

وی ادامه داد: درعرصه بازدارندگی فعال نیز ایران به فناوری تولید موشک زمین به زمین نقط زن با بُرد ۲ هزار کیلومتر دست یافته است. در عرصه های مختلف هم سطح دانش روز دنیا قرار داریم و از توان متخصصان ایرانی و دانشمندان وزارت دفاع، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان برای ساخت انواع تجهیزات استفاده می کنیم.

سردار تقی زاده خاطر نشان کرد: برای ساخت زیردریایی غدیر، ۱۰ دانشگاه و ۲ موسسه تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان همکاری کرده اند. به گفته وی در عرصه هوایی هم این توانمندی ها به کار گرفته شده و در عرصه رزم زمینی نیز آخرین دستاوردها علیه داعش به کار برده شده است.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یاد آور شد: در صنایع کروز و ضد کشتی دستاوردهای بسیار پیچیده و حتی برتر از کارهایی که در غرب انجام شده، به دست آورده‌ایم.

سردار تقی زاده اضافه کرد: در زمینه سازمان جغرافیایی و نقشه برداری سیستم بسیار پیشرفته ای در طراحی به دست آورده ایم و خط تولید جنگنده کوثر نیز راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: امروز می خواهیم فناوری برتر در عرصه هوایی داشته باشیم، در زمینه پهپادها به انواع فناوری های برتر دست یافتیم و کشف، شناسایی و رصد و برخورد با هواپیماهای بدون سرنشین را به خوبی انجام داده و آنها را از بین می بریم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در صنایع راداری، رادارهای بسیار پیشرفته ای ساخته شده و در خط تولید قرار گرفته اند.

به گفته این مقام ارشد نظامی در عرصه فناوری های نوین، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از بسیاری تجهیزات جدید رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: ایران هرگز آغاز کننده هیچ جنگی نبوده و نخواهد بود، اما اگر با تهدیدی مواجه شویم، با شدت برخورد می‌کنیم، در زمینه شکستن تحریم ها نیز خبرهای خوبی به اطلاع ملت ایران خواهیم رساند، زیردریایی نماد ساخت پیچیده ترین سلاح ها و تحهیزات استراتژیک محسوب می شود.

وی با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آب های بین المللی، این موضوع را نشان دهنده آمادگی کامل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: حضور در آب های بین المللی برای جلوگیری از تهدیدهای روز منطقه ای و فرامنطقه ای است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =