موافقت ها برای واگذاری استقلال و پرسپولیس گرفته شد

وزیر ورزش و جوانان گفت: موافقت‌ها را هم در کمیسیون تخصصی اقتصاد و هم در کمیته اقتصاد دولت گرفته‌ایم، در حال راهیابی به جلسه دولت هستیم و در مرحله نوبت در دولت قرار دارد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان گفت: خدا را شاکریم که ورزشگاه سبک و مدرن منطبق با الزامات بازی های بین المللی افتتاح و به بهره برداری رسید. افتتاح استادیوم فولاد خوزستان در کنار ورزشگاه غدیر اهواز امکان و فرصت خوبی را برای میزبانی های بین المللی فراهم می کند.

وی افزود: خوشبختانه در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ورزشگاه های بزرگی را افتتاح کرده ایم به خصوص در دو سال گذشته که استادیوم ٧٥ هزار نفری نقش جهان را به بهره برداری رساندیم پس از آن ورزشگاه پارس شیراز را به بهره برداری رسید و آستان قدس رضوی هم ورزشگاه با کلاس بالایی را احداث کرد و فولاد خوزستان هم این ورزشگاه مدرن را ساخت و پیش از آن نیز استادیوم ۷۰ هزار نفری تبریز، ورزشگاه ثامن مشهد هم افتتاح شده بود.

وزیر ورزش درباره درخواست میزبانی جام ملت‌های آسیا، تصریح کرد: با مجموع این ورزشگاه ها شرایطی بوجود آمده که مسابقات جام ملت های آسیا در ایران میزبانی شود که درخواست میزبانی جام ملتهای ٢٠٢٣ را هم ارائه کرده ایم و امیدوارم با این استادیوم ها مجوز میزبانی مسابقات بزرگ را بتوانیم دریافت کنیم.

سلطانی‌فر ادامه داد: شرایط ایران در زمینه نرم افزاری هم خوب است. در همین بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف ۱۸ روز محقق شد در حالی که در شرایط عادی این کار ۴ ماه زمان لازم داشت. الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با تلاش شبانه روزی همکارانم در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی محقق شد و در ظرف ۱۸ روز کار ارزنده ای انجام شد و در زمینه برگزاری هم که در حد الزامات بین المللی بود و مورد ارزیابی محافل بین المللی قرار گرفت جای هیچ حرف و بحثی نگذاشت.

وی خاطرنشان کرد: در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، جدا از بحث امکانات، رفتار خوب تماشاگران نیز نمود ویژه‌ای داشت و  در کنار  کار ارزنده تیم پرسپولیس و رسیدن به فینال با تیمی که تقریبا ۱۳ بازیکن در اختیار داشت. رفتار تماشاگران نشانگر یک بلوغ فکری بود چرا که با توجه به اینکه تیم آنها جام نگرفت اما ،درک تماشاگران و واکنش‌های مثبتشان نشان دهنده این واقعیت است که برخی ناهنجاری های گذشته کاهش یافته و همه پرسپولیس را در حد قهرمان تحلیل کردند.

وزیر ورزش با اشاره به اینکه سال ۹۷ را سال پر رویدادی است، تاکید کرد: تیم ملی فوتبال با حضور درخشانش در جام جهانی عملکرد افتخارآمیزی را به جای گذاشت و توانست بهترین و تاریخی‌ترین نتیجه‌اش را در طول پنج دوره از حضورش در ادوار جام جهانی کسب کند.

سلطانی‌فر درباره نتایجی که ایران در بازی‌های آسیایی داشته، اظهار کرد: ورزشکاران ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۶۲ مدال کسب کردند که بیشترین تعداد پس از پیروزی انقلاب به شمار می‌رود. در بازی های پاراآسیایی جاکارتا نسبت به دوره قبلی ارتقاء داشتیم، در المپیک جوانان آرژانتین از رتبه بیست و چهارم دوره گذشته به رتبه ارزشمند هفتم رسیدیم و ۱۷ پله صعود داشتیم. همچنین در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند و می‌توانستیم شاهد یک نیمه نهایی ایرانی باشیم. تیم ملی وزنه‌برداری با توجه به جوان‌گرایی از نظر مدالی در رتبه دوم و از نظر تیمی سوم دنیا شد و امیدواریم این موفقیت‌ها با قهرمانی فوتبال در جام ملت‌های آسیا کامل شود.

وی همچنین در خصوص میزبانی مشترک ایران با قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲، تصریح کرد: معمولا کشورهای قدرتمند و صاحب نام پیش از آغاز مسابقات در هر کشوری در کشورهای همجوار میزبان اردوهایی را برگزار می‌کنند تا با شرایط خو بگیرند. من ستادی را با حضور مدیرعامل کیش و قشم تشکیل دادم و با مدیرعامل اروند نیز صحبت خواهم کرد. همچنین از سفیر ایران در قطر نیز خواهش کردیم هفته گذشته در این جلسه حضور داشته باشند که بتوانیم امکانات اردویی را فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: پیش از آغاز جام جهانی روسیه ما در ترکیه اردو برگزار کردیم تا تیم آماده شود. فکر می‌کنم فرصت خوبی در مناطق آزاد کیش، قشم و اروند برای برپایی اردوهای تیم‌های بزرگ پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ در اختیار داریم. برگزاری اردوهای تدارکاتی و میزبانی آن از جهت ورزشی بسیار به سود کشورمان است و هم می‌تواند درآمد ارزی خوبی داشته باشد.

سلطانی فر پیرامون واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: موافقت‌ها را هم در کمیسیون تخصصی اقتصاد و هم در کمیته اقتصاد دولت گرفته‌ایم، در حال راهیابی به جلسه دولت هستیم و در مرحله نوبت در دولت قرار دارد. امیدوار هستیم با موافقت دولت شرایط واگذاری را فراهم کنیم.

کد خبر 358504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.