جنگنده‌های آل سعود ۳۰ نوبت حدیده را بمباران کردند

منابع یمنی بامداد امروز گزارش دادند: جنگنده‌های عربستان طی ساعت‌های گذشته حداقل ۳۰ نوبت شهر الحدیده یمن را بمباران کرده‌اند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه خبری المسیره یمن بامداد امروز خبر داد: جنگنده های عربستان طی ساعت‌های گذشته منطقه کیلومتر ۱۶ و خیابان «ستین» شهر الحدیده را حداقل ۳۰ نوبت بمباران کردند. همچنین جنگنده‌های عربستان شهرستان سنحان در استان صنعای یمن را نیز در سه نوبت بمباران کردند.

جنگنده بمب افکن‌های عربستان روز چهارشنبه نیز در بمباران منزل یک غیرنظامی یمنی در استان حجه هشت نفر از اعضای یک خانواده را شهید کردند. ازسوی دیگر یگان موشکی ارتش یمن، پایگاه نظامی نیروهای وابسته ائتلاف سعودی را در استان جوف با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» هدف قرار دادند.

الحدیده یک بندر راهبردی در ساحل دریای سرخ و تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ‌زده یمن است که ۷۰ درصد مواد غذایی، دارویی و کمک‌های بهداشتی از این راه، وارد این کشور می شود.

عربستان از روز ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلاف چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادی، رییس جمهور مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده‌خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز سعودی‌ها به یمن تا کنون باعث کشته شدن بیش از ۱۶ هزار یمنی بی‌گناه و ویرانی این کشور شده است.

کد خبر 358050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.