موزه‌های پایتخت میزبان "روز تهران" می‌شود

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران از برگزاری برنامه‌های فرهنگی "روز تهران" در ۱۱ نقطه تاریخی و فرهنگی پایتخت به مناسبت "روز تهران" خبر داد.

به گزارش ایمنا، مهدی سیف با اشاره به ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در راستای برگزاری مراسم ویژه "روز تهران"، اظهار کرد: قرار است در موزه‌های موسیقی، آب، گرافیک، فرش، مینیاتور، دکتر معین و باغ موزه قصر مجموعه برنامه‌های فرهنگی به منظور آشنایی شهروندان با هویت تاریخی تهران برگزار شود.

وی ادامه داد: محوطه بیرونی برج طغرل، باب همایون، تئاتر شهر و برج آزادی نیز میزبان برنامه‌های "روز تهران" خواهند بود.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به محتوای ویژه برنامه‌های "روز تهران" که از فردا -یکشنبه ۱۵ مهرماه- برگزار می‌شود، گفت: قرار است در این روز توضیحاتی درخصوص علت و ضرورت نام‌گذاری روز تهران به مخاطبان ارائه و در کنار آن از مفاخر و مشاهیر مرتبط با تهران تجلیل شود. برگزاری مراسم آیینی همچون پرده‌خوانی یا شاهنامه‌خوانی، خاطره‌گویی از احوال قدیم تهران، نمایش فیلم مرتبط با تهران، پذیرایی با قهوه به دلیل تقارن این روز با روز جهانی قهوه و بیان پیشینه قهوه‌خانه در ایران از برنامه‌هایی است که به مناسبت "روز تهران" اجرا می‌شود.

سیف اظهار کرد: برگزاری مسابقه مرتبط با شناخت اماکن گردشگری و شاخص منطقه، معرفی پتانسیل‌های گردشگری و مشاهیر منطقه و توزیع کتاب داستان تهران مخصوص کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت "روز تهران" است.

کد خبر 355274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.