از نوسازی تاکسی‌های فرسوده چه خبر؟

طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از سال ۱۳۹۴ طی یک همکاری مشترک میان سازمان مدیریت و برنامه، بانک‌های عامل، وزارت کشور و گمرک به مرحله اجرا درآمد و چندین بار نیز به دلیل پرداخت نشدن معوقات گمرک به شرکت خودروساز، متوقف شد.

به گزارش ایمنا، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور آخرین وضعیت نوسازی تاکسی‌های فرسوده را تشریح کرد و گفت: ۴۵۰۰ نفر سال گذشته فرآیند ثبت نام شان را تکمیل کرده‌اند که از این تعداد برای ۱۰۰۰ نفر پیش فاکتور صادر شده و در مرحله تحویل خودرو هستند و باقی افراد نیز تا پایان سال خودرو هایشان را دریافت خواهند کرد.

مرتضی ضامنی با بیان اینکه دیگر اقدامی تحت عنوان نوسازی تاکسی‌های فرسوده در حال حاضر، با سرعتی که قبلا انتظار داشتیم وجود ندارد، گفت: جلسات بسیاری با خودروساز و وزارت صنعت برگزار کردیم، اما به واسطه نوسانات قیمت ارز و مشکلات تولید خودرو، تولیدات شرکت‌های خودروساز به شدت پایین آمده است که طبیعتا این امر نوسازی تاکسی‌های فرسوده را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی افزود: این تعهد از جانب خودروساز داده شده است که تمامی این ۴۵۰۰ نفری که ثبت نام شان تکمیل شده تا پایان سال خودروهایشان را تحویل بگیرند، اما از طرف شرکت خودرو ساز هنوز هیچ برنامه‌ای برای ثبت نام جدید اعلام نشده است به عبارت دیگر تعهدات قبلی در حال انجام است، اما از تعهدات جدید خبری نیست.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش به وضعیت ثبت‌نام تاکسی برلیانس نیز اشاره کرد و گفت: پیش فاکتور حدود ۵۰۰ دستگاه تاکسی برلیانس صادر شده است که از این تعداد ۲۵۰ دستگاه آن از ابتدای آغاز این طرح به متقاضیان تحویل داده شده است. اما ادامه این طرح منوط به وضعیت شرکت خودرو ساز است. در حال حاضر نیز در این زمینه هیچ مشکلی از طرف اتحادیه تاکسیرانی وجود ندارد و باید وضعیت شرکت خودروساز مشخص شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 355049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.