دوشیدن عربستان ادامه دارد

رییس‌جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ویرجینیا گفت در تماس تلفنی خود با ملک سلمان به او گفته مشخص نیست بدون آمریکا سرنوشت عربستان چه خواهد شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رییس جمهور آمریکا در یک سخنرانی با اشاره به تماس تلفنی خود با پادشاه عربستان بار دیگر اظهارات تحقیرآمیزی را درباره وابستگی عربستان به آمریکا به زبان آورد و گفت در این تماس تلفنی به ملک سلمان گفته مشخص نیست بدون آمریکا سرنوشت عربستان سعودی چه خواهد شد!

دونالد ترامپ در جمع هوادارانش در ایالت ویرجینیای غربی گفت: «عربستان را دوست دارم. امروز یک گفتگوی طولانی با پادشاه فوق‌العاده آنها (ملک سلمان) داشتم. به او گفتم، پادشاه! شما چندین تریلیون پول دارید، اما بدون ما چه کسی می‌داند برایتان چه اتفاقی می‌افتد؟ شاید نتوانید آن هواپیماها را نگه دارید. می‌دانید چرا؟ چون به آن‌ها حمله خواهد شد.»

رییس‌جمهور آمریکا سپس خطاب به هواداران خود اضافه کرد: «با ما، آن‌ها (عربستان) کاملا ایمن هستند، اما ما چیزی که باید به دست بیاوریم را به دست نمی‌آوریم. ما به ارتش آن‌ها یارانه می‌دهیم. بگذارید یک سوال بپرسم، چرا ما داریم به ارتش این کشورهای بسیار ثروتمند یارانه می‌دهیم؟»

وی ادامه داد: «اگر کشوری مشکل [مالی] داشته باشد، قابل توجیه است، اما عربستان سعودی می‌تواند هزینه‌های نظامی خودش را خودش پرداخت کند. من به آنها گفتم متاسفم. شما ثروتمند هستید و خودتان باید هزینه‌های ارتش خودتان را پرداخت کنید.»

کد خبر 354743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.