تصویب معافیت مالیاتی تولیدکنندگان بستر کشت قارچ

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی از تصویب معافیت مالیاتی تولیدکنندگان بستر کشت قارچ (کمپوست) در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، غلامرضا تقوی اظهار کرد: پیشنهاد معافیت مالیاتی تولید کنندگان بستر کشت قارچ پیش از این برای تصویب به هیات دولت ارسال شده بود.

وی میزان مالیات تولید کنندگان کمپوست را ۲۰ تا ۲۲ درصد عنوان کرد و افزود: با این معافیت پیش بینی می شود هزینه مالیات، وارد چرخه سرمایه در گردش در حوزه تولید کمپوست یا همان بستر کشت قارچ شود.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزار تُن قارچ در کشور تولید شده است، گفت: پیش بینی می شود که امسال ۱۰ هزار تُن میزان تولید این محصول در کشور افزایش یابد.

تقوی همچنین از تدوین دستورالعمل نصب هلوگرام بر روی بسته بندی های قارچ خوراکی در راستای شفاف سازی مسیر تولید و عرضه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به مصرف قارچ خودرو و سمی در عرصه های طبیعی، امسال دستورالعمل نصب هلوگرام بر روی بسته های قارچ تولیدی را به منظور اعتماد سازی مصرف کنندگان تدوین کردیم.

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی گفت: امسال تحقیقات مربوط به تولید و فرآوری قارچ خوراکی در موسسه تحقیقات علوم باغبانی راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: در این راستا چند شرکت خصوصی نیز برای همکاری تحقیقاتی اعلام آمادگی کرده اند.

کد خبر 354201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.