کاهش قیمت کالاها در بازار با توزیع کوپن/ پیشنهاد شارژ کوپن از طریق کارت های یارانه

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به پیشنهاد طرح اعطای کوپن الکترونیکی به آحاد جامعه با هدف تامین کالاهای اساسی گفت: توزیع کوپن موجب کاهش قیمت بسیاری از کالاها در بازار می‌شود.

به گزارش ایمنا، هادی ابوی اظهار کرد: در جلسه‌ هفته گذشته با سرپرست وزارت کار، مشکلات معیشتی کارگران به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد و رکود کارخانه‌ها مطرح و گفته شد که حقوق کارگران صرفنظر از اقلام مصرفی، کفاف هزینه‌های اجاره‌بها و ایاب و ذهاب آنها را نمی‌دهد.

وی افزود: با توجه به آنکه بیش‌ترین فشار در شرایط اقتصادی موجود بر دوش خانوارهای ضعیف کارگری است، پیشنهاد کردیم به شکل غیرنقدی، سبد کالای اساسی به کارگران داده شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران اضافه کرد: تزریق نقدی پول تورم‌زا است و از طرفی بسیاری از اقلام مصرفی مشمول درصدی افزایش قیمت شده‌ لذا درخواست کردیم بسته‌های غذایی شامل اقلام خوراکی و پروتئینی برای کارگران در نظر گرفته و به شکل بُن کارگری یا کوپن الکترونیکی داده شود.

ابوی گفت: درصورت اجرای طرح در مرحله اول، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی که دارای کد بیمه هستند، باید مشمول توزیع کوپن شوند.

دبیر اتاق تعاون خراسان رضوی‌ با اشاره به طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی در مجلس، اظهار کرد: دولت می‌تواند در چند نوبت بسته‌های غذایی را به کارگران و اقشار محروم و ضعیف جامعه اختصاص بدهد. ضمن آنکه اتاق تعاون ایران و شبکه تعاونی‌های توزیعی نیز آمادگی خود را برای توزیع مایحتاج مورد نیاز مردم در قالب طرح کوپن اعلام کرده‌اند.

وی درباره سازوکار سیستم اعطای کوپن الکترونیکی نیز گفت: پیشنهاد ما این است که کوپن الکترونیکی از طریق کارت‌های یارانه افراد شارژ شود چون با توجه به آماده بودن زیرساخت‌های آن مشکلی در ساز و کار آن نخواهیم داشت.

در این گزارش آمده که سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته از بررسی اعطای کوپن الکترونیکی به آحاد جامعه با هدف تامین کالاهای اساسی خبر داده است.

انوشیروان محسنی بندپی، با بیان اینکه اعطای کوپن هنوز قطعی نشده، افزود: اجرای برنامه‌های حمایتی حتمی است و در این راستا،‌ تا پایان همین ماه به تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سبد کالایی اعطا می‌شود و برنامه تامین کالای اساسی برای هشت دهک یا تمامی افراد جامعه با اعطای کوپن الکترونیکی در دستور کار قرار می‌گیرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 352922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.