پلمب ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در سمیرم/ سارق بانک در اصفهان دستگیر شد

شناسایی انبار میلیاردی کالا و لوازم خانگی قاچاق در اصفهان، دو کشته و مجروح در برخورد پراید با کامیون، پلمب ۱۴ حلقه چاه غیر مجاز در سمیرم و دستگیری سارق بانک در اصفهان از مهم‌ترین اخبار انتظامی استان اصفهلن طی ۲۴ ساعت اخیر بود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید سلیمیان، رییس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس در راستای تحقق شعار سال و همچنین اجرای تدابیر قرارگاه عملیاتی "اقدام و عمل" در پی کسب خبری مبنی بر حمل کالای دخانی قاچاق توسط یک دستگاه خودروی کشنده، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کارآگاهان با سرعت عمل خود توانستند خودروی مذکور را حین تردد در یکی از خیابان‌های اصفهان متوقف و در بازرسی از آن تعداد ۱۰۰ عدد کارتن انواع سیگار خارجی قاچاق که به طرزی ماهرانه در قسمت سقف کانتینر خودرو جاساز شده بود، کشف کنند.

این مقام انتظامی گفت: راننده خودرو پس از دستگیری عنوان کرد که در حال انتقال محموله به یکی از انبارهای سطح شهر بوده که بلافاصله ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه کارشناسان مدیریت بازرسی و نظارت اصناف به محل اعزام شدند.

رییس پلیس آگاهی استان خاطر نشان کرد: در این عملیات تعداد شش کارتن نسکافه، پنج دستگاه تلویزیون ال ای دی، ۵۸ دستگاه پرینتر، تعداد ۱۸ گونی پارچه و ۶۳ کیسه ۲۰ کیلوگرمی قهوه که همگی فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قاچاق بودند، کشف شد.

سرهنگ سلیمیان، گفت: در مجموع ارزش این محموله های قاچاق توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تخمین زده شده است که در این رابطه نیز پرونده تشکیل و یک فرد متخلف نیز به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف ۲میلیارد ریال لوازم خانگی احتکار شده در اصفهان

وی افزود:  در ادامه اجرای طرح های مقابله با محتکران کالاهای اساسی مردم، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان در پی کسب خبری مبنی بر دپوی لوازم خانگی در یکی از انبارهای سطح شهر اصفهان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه کارشناسان اداره صنعت و معدن به محل اعزام و از انبار مذکور بازدید به عمل آوردند.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در این عملیات تعدا دو دستگاه یخچال و ۵۶ دستگاه اجاق گاز که از مدت ها قبل در انبار احتکار شده و هیچ گونه خروجی نداشت کشف شد.

سرهنگ سلیمیان، ارزش این محموله مکشوفه را براساس اعلام نظر کارشناسان مربوطه دو میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این رابطه پرونده تشکیل و یک فرد متخلف نیز به مراجع قضائی معرفی شد.

دو کشته و مجروح در برخورد پراید با کامیون

سرهنگ حسین پورقیصری، رییس پلیس راه استان اصفهان گفت: ساعت هشت صبح روز گذشته در پی برخورد یک دستگاه خودروی سواری پراید با کامیون بنز در محور آزاد راه نطنز، بلافاصله عوامل گشت پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی انجام شده مشخص شد خودروی سواری پراید در حال عبور از این مسیر با کامیون بنز برخورد می کند که متاسفانه یک نفر از سرنشینان خودروی پراید به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و راننده آن نیز مجروح و روانه بیمارستان شد.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: براساس اعلام نظر کارشناسان، علت این تصادف ، عدم توجه به جلو سواری پراید اعلام شده است.

عدم توجه به جلو راننده سواری پرایدحادثه آفرید

وی در خصوص حادثه دیگری اظهار کرد: ساعت ۶:۳۰  روز گذشته در پی وقوع یک حادثه واژگونی در محور " عسکران " بلافاصله عوامل گشت پلیس راه " نجف آباد " به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام انتظامی اداامه داد: در بررسی انجام شده مشخص شد یک دستگاه خودروی سواری پراید در این مسیر در حال حرکت بوده که از جاده منحرف و دچار واژگونی شده که در اثر این حادثه راننده خودرو به علت شدت جراحات وارده در دم فوت شد.

سرهنگ پورقیصری افزود: علت واژگونی این خودرو ، از سوی کارشناسان پلیس راه عدم توجه به جلوی راننده  اعلام شده است .

راننده کشنده ولوو، جان عابر پیاده را گرفت

سرهنگ پور قیصری اضافه کرد: ساعت ۱۵ روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برخورد یک دستگاه کشنده ولوو با عابر پیاده در محور "کمربندی میمه" بلافاصله مأموران پلیس راه "شاهین شهر- کاشان " به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از بررسی صحنه تصادف مشخص شد یک دستگاه کشنده ولوو در حال عبور از مسیر بوده که با یک جوان ۲۳ ساله برخورد می کند که به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

وی افزود: کارشناسان پلیس راه علت وقوع این حادثه را عدم توجه به جلو از سوی راننده کشنده ولوو اعلام کردند.

دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب شهروند خمینی شهری

سرهنگ علی جعفری‌نژاد، فرمانده انتظامی خمینی‌شهر گفت : در پی دریافت پرونده‌ای مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس پس از انجام تحقیقات تخصصی دریافتند که مبلغ ۹۰ میلیون ریال به صورت متوالی از حساب شاکی سرقت شده و علت آن نیز ناشی از سهل انگاری دارنده حساب بوده که در نگهداری اطلاعات حساب خود دقت کافی نداشته و مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

سرهنگ جعفری نژاد اضافه کرد: سرانجام با بررسی های علمی به عمل آمده ،نهایتاً متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و همراه پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

پلمب ۱۴ حلقه چاه غیر مجاز در سمیرم

سرهنگ سهراب قرقانی، فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم گفت: به دنبال کم آب شدن شدید چشمه بزرگ شهرستان که باعث بروز مشکلاتی برای کشاورزان شده است،براساس مصوبات شورای تأمین ، طرح اجرای پلمپ چاه های غیر مجاز در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در این طرح که با حضور سه اکیپ از سازمان آب منطقه ای شهرستان و نیروهای انتظامی در مناطق کشاورزی انجام شد، تعداد ۱۴ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و با حکم مقام قضائی نسبت به پلمب آن ها اقدام شد.

توقیف برنج های احتکار شده در تیران و کرون

سرهنگ علی صادقی، فرمانده انتظامی تیران و کرون اظهار کرد: در پی ایجاد نارضایتی‌های مردمی در خصوص کسری کالاهای ضروری و افزایش بی رویه قمیت آنها در بازار، ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی سودجو مقادیری برنج ایرانی را در یک انبار احتکار کرده و از عرضه آن در بازار خودداری می کنند، پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع، طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه نمایندگان اداره صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی از انبار مذکور بازدید به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات مقدار پنج تن برنج ایرانی احتکار شده کشف شد.

سرهنگ صادقی، ارزش این محموله مکشوفه را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و اظهار کرد: در این زمینه انبار مذکور به دستور مقام قضائی پلمپ شده و یک فرد متخلف نیز شناسایی و همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری سارق بانک در اصفهان

سرهنگ جهانگیر کریمی، معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در پی وقوع سرقت از بانکی در شهر اصفهان که در آن سارقی نقابدار با تهدید کارمندان و مشتریان به آتش زدن بانک به وسیله بنزین توانسته بود مبلغ ۱۳۵ میلیون ریال را سرقت و متواری شود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه متهم در این سرقت از یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه و فاقد پلاک استفاده کرده بود افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات گسترده علمی و تخصصی دریافتند که این سرقت توسط یکی از سارقان غیر بومی و سابقه دارانجام یافته که پس از تلاش‌های فراوان مخفیگاه وی شناسایی شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران با هماهنگی مقام قضائی به محل اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

سرهنگ کریمی اضافه کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود ، پس از مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به سرقت یک دستگاه موتورسیکلت و همچنین سرقت از بانک با تهدید کارمندان و مشتریان آن اقرار و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل شد.

کد خبر 351681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.