انتظامی ریشه در فرهنگ این مرز و بوم داشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع عزت‌الله انتظامی گفت: انتظامی ریشه در فرهنگ این مرز و بوم داشت. او از گذشته دور آمد، اما متوقف در گذشته نشد و در دنیای هنر معاصر قرار گرفت و در این ترکیب میوه هایی چید و در معاهده هنر خود ماند.

به گزارش ایمنا، سیدعباس صالحی در مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی که امروز(یک‌شنبه) از مقابل تالار وحدت انجام شد با بیان اینکه فرهنگ و هنر آیینه تمام نمای تاریخ ایران است، اظهار کرد: عزت‌الله انتظامی یکی از ستاره‌های این آسمان بود، او خاطره نسل‌های پیوسته زمانه ما است و بیش از هفت دهه کوشید و بر صدر نشست و در اوج ماند.
 
وی ادامه داد: انتظامی از دل مردم برخاست و با مردم زندگی کرد، در واقع مردمی بودن، او را بر جان مردم نشاند. ادب، متانت و وقار او را به‌عنوان یک هنرمند مردمی جاودان ساخت.
 
صالحی گفت: انتظامی ریشه در فرهنگ این مرز و بوم داشت، او از گذشته دور آمد، اما در گذشته متوقف نشد و در دنیای هنر معاصر قرار گرفت و در این ترکیب میوه‌هایی چید و در معاهده هنر خود ماند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: انتظامی با هنر زیست و قدر این هنر را شناخت و هنر را ارزان‌فروشی نکرد، او با نقش زندگی می‌کرد و به نقش جان می‌داد و از آن جان می‌گرفت.
 
وی افزود: انتظامی در نیم قرن؛ تلویزیون، تئاتر و سینما را مدیون حضور خود ساخت و با این وجود تا قرن‌ها حضور او را در قاب تصویر هنر ایران خواهیم دید.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: انتظامی از میان ما نرفته است و همچنان با ما است.

منبع: خبرگزاری کتاب ایران

کد خبر 351222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.