درخواست ۳۵۰۰ میلیارد ریالی وزیر علوم از نوبخت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، خواستار ابلاغ سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی شد.

به گزارش سرویس علمی ایمنا به قل از روابط عمومی وزارت علوم، در نامه منصور غلامی آمده است: اعتبارات متمرکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی از سال ۱۳۹۳ تاکنون رشد نداشته است؛ این در حالی است که تعداد بازنشسته‌ها، به ویژه اعضای هیئت علمی در سال ۱۳۹۶ افزایش چشمگیری داشته است.

در ادامه این نامه آمده است: اعتبار مصوب سال جاری به میزان ۷۲۰ میلیارد ریال فقط پاسخگوی پاداش پایان خدمت تا آبان ماه ۱۳۹۵ خواهد بود و عملاً سه ماهه آخر سال ۱۳۹۵ و بازنشستگان سال ۱۳۹۶ که پرونده آنان تکمیل و در این وزارت جمع‌آوری شده است، اعتباری بالغ بردو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز خواهد داشت. لذا انتظار دارد حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد کمبود اعتبار ردیف مربوطه به دلیلِ نداشتن افزایش منطقی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ جبران گردد تا این وزارت پاسخگوی مراجعان، بویژه اعضای محترم هیئت علمی باشد که سالیان متوالی با همه کمبودها به تربیت نیروی متخصص همت گمارده‌اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،در بخشی از نامه خود لزوم توجه به شأن ارزنده خانواده آموزش عالی به منظور پاسداشت زحمات بازنشستگان معزز" را یادآور و "اقدام عاجلِ سازمان برنامه و بودجه برای ابلاغ اعتبار معادل سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به این وزارت از محل ردیف های مرتبط ذیلِ جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۷" را خواستار شده است.

کد خبر 348028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.