‌طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس بررسی می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشدید مجازات اسیدپاشی به زودی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.

به گزارش ایمنا، سیده فاطمه حسینی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس نگار مسعودی که در مورد زندگی "مرضیه ابراهیمی" از آسیب دیدگان اسیدپاشی است، درباره آخرین وضعیت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی اظهار کرد: این طرح در یک قدمی بررسی نهایی در صحن علنی مجلس قرار دارد.

وی که طراح "طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن" است، اضافه کرد: در طرح یادشده، با توجه به خلا قانونی در این زمینه، تلاش بر آن است که علاوه بر تعیین حبس های طولانی مدت با درنظر گرفتن میزان آسیب وارده به اندام و نیز در نظر گفتن اهمیت عضو مانند صورت بزه دیده، مجازات تشدید می شود.

وی اتصریح کرد: در این طرح همچنین درباره نحوه عرضه و فروش ضابطه مند ترکیبات شیمیایی، راهکارهایی درنظر گرفته شده است.

حسینی گفت: قرار است راهکارهایی در زمینه "تامین هزینه های درمان بزه دیده" از طریق پیش بینی در ردیف "تامین هزینه های درمان بیماران خاص و صعب العلاج" در بودجه سالانه در نظر گرفته شود.

این نماینده مجلس عنوان کرد: از سوی دیگر در این طرح، جبران خسارت معنوی بزه دیده نیز علاوه بر جبران خسارت مادی، به استناد تبصره ماده 14 قانون آیین دادرسی کیفری پیش بینی شده است.

کد خبر 347871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.