اشتغال روستاییان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: ۵۱ پرونده جهت دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به میزان ۲۵ میلیارد ریال تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اکبر صالح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت جهت اجرای روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی عزم راسخ دارد و در این راستا سال گذشته ۸۷۰ هکتار از زمین های این شهرستان با اعتبار افزون بر ۸۷ میلیارد ریال تجهیز شدند.

وی جلوگیری از هدر رفتن و پرتی آب را از جمله مزیت های استفاده از روش های نوین آبیاری عنوان کرد و افزود: کاشت گل محمدی در راستای اجرای سیاست های تغییر الگوی کشت در سطح ۱۲ هکتار با میانگین برداشت دو تن به ازای هر هکتار و زعفران در سطح ۵۲ هکتار زمین با میانگین برداشت هشت کیلو در هر هکتار صورت گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان تصریح کرد: سال گذشته برای نخستین بار شاهد برداشت چغندر قند در سطح ۴۰هکتار از زمین های کشاورزی بوده ایم که کشت این محصول نیز منجر به صرفه جویی در مصرف آب، کاهش هزینه ها و مبارزه با آفت ها و بیماری ها می شود.

وی با اشاره به تشکیل ۱۸ پرونده در زمینه تسهیلات مکانیزاسیون به ارزش ۱۹ میلیارد ریال و معرفی افراد به بانک ها گفت: جهت احیای باغ ها نیز ۱۴۶ پرونده به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال تشکیل و افراد واجد شرایط به بانک های عامل معرفی شدند.

صالح عنوان کرد: ۱۰۴ پرونده نیز در بخش دام و طیور به ارزش ۲۲ میلیارد ریال تشکیل و همچنین تعداد ۱۰۵ نفر متقاضی در سامانه بهین یاب ثبت نام و جهت دریافت ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت و ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش به بانک های عامل معرفی شدند.

وی با اشاره به تشکیل ۵۱ پرونده جهت دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به میزان ۲۵ میلیارد ریال افزود: جهت اشتغال فراگیر ۴۱ نفر متقاضی دریافت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بودند که پرونده آنها نیز تکمیل شد.

مدیر جهاد کشاورزی اردستان اظهار کرد: جهت احداث ۸۷ استخر ذخیره آب کشاورزی نیز ۲۳میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: تعداد واحدهای مرغ گوشتی فعال اردستان ۱۴۰ واحد و تعداد واحدهای تخم گذار فعال هشت واحد است و سالانه ۲۹ هزار تن گوشت سفید، چهار هزار و ۳۴۸ تن تخم مرغ، ۲ هزار و ۵۹ تن گوشت قرمز، ۱۳ هزار تن شیر و دو هزار تن عسل در این شهرستان تولید می شود.

به گفته صالح، بخش کشاورزی شهرستان اردستان شامل ۲۵ هزار و ۷۳۶ هکتار (۱۴ هزار هکتار زمین، شش هزار و ۳۱ هکتار باغ، پنج هزار و ۷۰۵ هکتار آییش) و منابع تامین آب کشاورزی شامل ۴۳۷ رشته قنات، ۳۰ دهنه چشمه و ۲۲۰ حلقه چاه عمیق است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =